Depremzede ailelere moral gecesi

Depremzede aileler ve çocukları, Belediyenin eğlencesinde moral buldu.

  • 1936
Depremzede ailelere moral gecesi

Kastamonu Belediyesi, depremzede çocuklar ve aileleri için çeşitli etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremlerin ardından Kastamonu’ya gelen depremzede çocuklar ve aileleri, Kastamonu Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte gönüllerince eğlendi.

Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonunda depremzede çocuklara moral olmak ve çocukların kaynaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinliklerde palyaçolar, yüz boyama sanatçıları, balon ustaları, bilim eğiticileri, tiyatro, müzikli eğlence ile sihirbazlık gösterileriyle çocuklar keyifli vakit geçirdi.

Hem ailelerin hem de çocukların moral bulduğu eğlenceye ilgi oldukça yoğun oldu. Ayrıca Kastamonu Belediyesi ekipleri tarafından etkinliğe gelen ailelere ve çocuklara çeşitli hediyeler verilerek balon dağıtıldı.

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, ilimizde misafir edilen depremzedeler için belediye olarak destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Kastamonu’ya gelen herkesi misafir kabul ettiklerini ve misafirlerin ilimizde rahat etmesi için her türlü gayreti gösterdiklerini kaydeden Başkan Galip Vidinlioğlu, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen ve 11 ilimizi etkileyen deprem afetinin ardından ilimizde misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımız için karınca kararınca bizler de bir şeyler yapma gayreti içerisindeyiz. Özellikle depremden en çok etkilenen çocuklarımıza bir nebze de olsa moral verebilmek için eğlence tertip ettik. Güzel bir eğlence oldu. Çocuklarımız kadar ailelerimizin de eğlenmesi, güzel bir gün geçirmesi bizleri çok mutlu etti. Hem çocuklarımızın hem de ailelerimizin yüzü güldü. Misafirlerimizin yüzlerinin gülmesi bizlerin de yüzünü güldürdü. Bundan sonra da çeşitli etkinliklerle misafirlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi tüm zorlukları beraber aşarız.” diye konuştu.

Depremzede çocuklar ise düzenlenen etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Deprem olduktan sonra ailemizle birlikte Kastamonu’ya geldik. Kastamonu Belediyesi tarafından eğlence düzenlenmiş. Bizde biraz olsun moral bulmak için vakit geçirmeye geldik. Hem yüzümüzü boyadılar hem bizlere hediyeler verdiler hem de balon dağıttılar. Çok eğlendik, çok mutlu olduk. Biraz olsun depremi unuttuk.” dediler.

Depremzede ailelere moral gecesi
Depremzede ailelere moral gecesi
Depremzede ailelere moral gecesi
Depremzede ailelere moral gecesi
Depremzede ailelere moral gecesi
Depremzede ailelere moral gecesi
Depremzede ailelere moral gecesi