Dolandırıcılara 150 Bin TL'yi Kendi Eliyle Verdi

Kastamonu'da bir kişi, kapısına kadar gelen dolandırıcılara, torbaya koyduğu 150 bin TL'yi balkondan atarak kendi eliyle teslim etti.

  • 597
Dolandırıcılara 150 Bin TL'yi Kendi Eliyle Verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde ikamet eden Faruk K. ve eşi Saide K., evde oturdukları esnada telefon geldi.

Faruk K.’yi arayan telefon dolandırıcıları, kişisel bilgilerinin terör örgütleri tarafından ele geçirildiğini belirterek, bu kapsamda soruşturma yürüttüklerini ve yardımcı olmaları bahanesiyle evden uzaklaştırdılar.

Faruk K.’nin evden ayrılmasıyla birlikte eşi Saide K.’yi arayan telefon dolandırıcıları, aynı gerekçe ile kişisel bilgilerinin terör örgütleri tarafından ele geçirildiğini ve şu anda da eşi Faruk K.’nin emniyet güçleri ile telefonda görüştüğünü söylediler.

Saide K. ile bir süre telefonda konuşan dolandırıcıları, Saide K.’den evde bulunan para ve ziynet eşyalarını kendilerine vermesini istediler. Telefon dolandırıcılarının sözlerine inanan Saide K., panik ve korku içerisinde evde bulunan 150 bin TL değerinde bir miktar para ile ziynet eşyalarını bir torba içerisine koyarak evin balkonunda kapının önünde bekleyen telefon dolandırıcılarına attı.

Torbayı alan telefon dolandırıcıları, hızla olay yerinden uzaklaşarak kayıplara karıştı. Bir süre sonra eve dönen Faruk K., eşine kendisini telefonla aradıklarını anlatması üzerine gerçek ortaya çıktı. Dolandırıldıklarını anlayan çift, jandarmaya giderek şikayetçi oldular.

Yaşadığı olaydan dolayı sinir krizleri geçiren ve psikolojisi bozulan Saide K. ise, ambulansla Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)