Dolandırıcılık zanlısına 3 gün boyunca işkence iddiası!

Kendilerini iş vaadiyle dolandırdığı öne sürülen şahsı evlerinde rehin alıp 3 gün boyunca işkence yaptığı iddia edilen karı-koca, gözaltına alındı.

  • 1556
Dolandırıcılık zanlısına 3 gün boyunca işkence iddiası!

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’da A.U. isimli bir şahıs, “Bürokrat yakınlarım var” diyerek, M.G.T. ve imam nikahlı eşi A.D.’yi iş vaadiyle 8 bin TL dolandırdığı öne sürüldü. Olaydan 1,5 ay sonra dolandırıldığını öğrenen M.G.T. ve A.D., A.U.’dan paralarını alabilmek için evlerinde rehin alarak 3 gün boyunca A.U.’ya işkence yaptıkları iddia edildi.

Gelen ihbar üzerine harekete geçen Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şahısların belirlenen adreslerine operasyon düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonda M.G.T. ve A.D. yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların evlerinde yapılan aramalarda 1 adet kuru sıkı tabanca ve 1 adet şarjör, 1 adet hançer, 1 adet kama, 1 adet sustalı bıçak, 1 adet beyzbol sopası, 2 adet kelepçe ele geçirildi.

Olayla ilgili M.G.T. ve A.D.’nin de aralarında bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı. Şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.