Dronu gören ayı, yavrusunu korumaya çalıştı

Kastamonu'da ormanlık alanda yavrusuyla gezindiği sırada dron ile çekim yapan bir kişi, gördüğü ayıyı görüntülemek istedi. Dronu gören ayı, yavrusunu korumaya çalıştı.

  • 1246
Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Dronu gören ayı, yavrusunu korumaya çalıştı

Kastamonu’nun doğal güzelliklerini dron ile çekerek sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan video içerik üreticisi Muhammed Ali Kaş, zaman zaman ziyarette bulunduğu merkeze bağlı Kavak köyündeki evine gitti.

Konumu itibariyle köyünün manzarasını ve doğal güzelliklerini görüntülemek için dron kaldıran Muhammed Ali Kaş, köyünü görüntülemek istediği sırada meralık alanda dolaşan ayıya denk geldi.

Kaş, dronu ayının üzerine doğru gönderdi. Yavrusunu koruma içgüdüsüyle anne ayı, dronu kaçırmaya çalıştı.

O onları dronu ile çeken Kaş, videoyu sosyal medya hesaplarından paylaşması üzerine kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Kastamonu’nun tanıtımına katkıda bulunan Muhammed Ali Kaş, "Dron ile Kastamonu’nun birçok yerini çekip sosyal medya hesabımdan paylaştım. Kastamonu’da merkez Kavak köyünde evimiz var. Evimizi ara sıra ziyaret ediyorum. En son köyümüze gittiğimde dron kaldırdım ve acayip bir manzara ile karşılaştım. Ayı ve yavrusunu görüntüledim. Dronu ayı da fark etti. Hatta dronu fark ettiği zaman ayı ayağa kalktı. Ben de dron ile ayı ve yavrusunu çektim. Bu görüntüleri sosyal medya hesabımdan paylaştım. Güzel bir video oldu. Kastamonu’da zaten herkes ayı görüyordu, cep telefonu ile ayıyı görüntülüyorlar. Ben de ayı videosu çektim ama benimki dron ile çekildi. Videonun güzel olduğunu düşünüyorum. Ayı bir süre sonra ormanlık alanda yavrusuyla birlikte kaçarak kayboldu." diye konuştu.