Evini 23 yıl sonra Google ile buldu

Çin'de 5 yaşındayken kaçırılan bir kişi, 23 yıl sonra Google Maps uygulaması sayesinde evine geri döndü.

  • 614
Evini 23 yıl sonra Google ile buldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Evini 23 yıl sonra Google ile buldu

Çin’de 5 yaşındayken kaçırılan bir kişi, 23 yıl sonra Google Maps uygulaması sayesinde evine geri döndü. 
South China Morning Post gazetesinin haberine göre, Sichuan eyaletinde yaşayan Luo Gang, 5 yaşındayken kaçırılarak Fujian eyaletine götürüldü. Ailesi, Luo’nun 23 yıl önce kreşe giderken kaybolduğunu ve onu bulmak için yıllar boyunca ellerinden gelen her şeyi denediklerini açıkladı.
Evinden 1500 kilometre uzaklıktaki Fujian’a götürülen ve orada başka bir aile tarafından evlat edinilen Luo, “Beni çok seviyorlar ve bana öz çocuklarıymışım gibi davranıyorlardı, ancak yine de gerçek ailemi bulmak için çabalıyordum” dedi.
Memleketine dair tek hatırladığı “iki adet köprü” olan Luo, kayıp çocukları bulma amaçlı hizmet veren bir internet sitesinde, Sichuan’ın Guangan ilçesindeki bir ailenin 23 yıl önce çocuklarını kaybettiği bilgisine rastladı. Bunun üzerine, Luo bölgeyle ilgili fotoğrafları taramaya başladı. Şüphelerini doğrulamak için Google Maps uygulamasına başvuran Luo, uydu görüntülerini gördüğünde, hatırındaki iki köprüyü fark etti ve evini buldu.
Bunun üzerine, memleketine dönerek ailesine kavuşan 28 yaşındaki Çinli genç, ailesinin 23 yıl süren acısını dindirmiş oldu.