Gazeteciler Cemiyeti'nde görev değişimi

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Balcı, başkanlık görevini başkan vekili Erkan Yılmaz'a devretti.

  • 1844
Gazeteciler Cemiyeti'nde görev değişimi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Mayıs 2019'dan bu tarafa Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı olarak görev yapan Mustafa Balcı, iş değişikliğini gerekçe göstererek görevinden ayrıldı.

Bu gelişme üzerine toplanan KGC Yönetim Kurulu, başkanlık görevine Başkan Vekili olan önceki dönem KGC Başkanı Erkan Yılmaz'ı getirdi.

İş değişikliğini gerekçe göstererek görevini Erkan Yılmaz'a devrettiğini duyuran Mustafa Balcı, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"11 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilen Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu’nda delegelerimizin oylarıyla başkanlık görevine seçildim. Bu süre zarfında cemiyetimizin bir adım daha öteye gidebilmesi için yönetim kurulu ve üyelerimizin destekleriyle elimizden gelen en iyi çalışmayı sunmaya çalıştım. Ancak yaşamış olduğum iş değişikliği sebebiyle Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’ne daha fazla mesai ve katkı sağlayamayacak olmam nedeniyle başkanlık görevimi başkanvekilim Erkan Yılmaz’a devretmiş bulunmaktayım. Bundan sonraki süreçte de Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’ne ilk günkü heyecan ve şevkle Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili olarak katkı sağlamaya devam edeceğim. Bizler bu makamlarda cemiyetimize nasıl daha fazla katkı verebilirizin düşüncesinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti bayrağının yaşaması, güçlenmesi ve daha ileriye taşınması adına bu kararı almış bulunmaktayım. En büyük gayem bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Kastamonu basınının güçlenerek yaşaması olacaktır. Son yıllarda yerel medya ekonomik krizlerle boğuşurken birde pandemi darbesiyle sarsıldı. Hiç şüphesiz, kentin tüm sorunlarıyla ilgilenen ve dillendiren yerel gazetelerin şu günlerde hiç olmadığı kadar desteğe ihtiyacı var. Yerel gazetelerin sorunlarını dillendirip kamuoyu oluşturmak içinde yoğun mesaiye ihtiyaç var. Bu mesainin de Erkan Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ve cemiyet üyelerince güçlü bir birliktelikle verileceğinden hiç şüphem yok. Aldığımız bu kararın camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Görev değişimi sonrasında kısa bir değerlendirme yapan Erkan Yılmaz; "İçerisinden geçtiğimiz zorlu pandemi sürecinde görevinde en iyisini sunmanın gayreti içerisinde olan başkanımız Sayın Mustafa Balcı'ya meslektaşlarım adına teşekkürlerimi sunarım. Mayıs 2022'de gerçekleşecek olağan genel kurula kadar, gün geçtikçe kan kaybeden basın sektörünün sorunlarına ilişkin yoğun bir süreç bizi bekliyor. Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte büyük bir heyecanla çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

YERDELEN AYRILDI, YILMAZ YÖNETİMDE

Öte yandan, KGC Yönetim Kurulu toplantısında diğer gündem maddeleri de ele alındı. Kastamonu’daki görevini tamamlayan ve memleketine dönüş yapan Tuğçe Yerdelen’den boşalan KGC Yönetim Kurulu üyeliği görevine yedek listeden Hasan Yılmaz dahil oldu.