Hayati Hamzaoğlu, Seçim Çalışmalarını Sürdürdü

MHP Kastamonu Milletvekili Adayı Hayati Hamzaoğlu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam ediyor.

  • 668
Hayati Hamzaoğlu, Seçim Çalışmalarını Sürdürdü
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Azdavay’ın Suğla Yaylası’nda gerçekleştirilen Doğu Avrupa Enduro Şampiyonasına katılan Hayati Hamzaoğlu, burada Pınarbaşı ve Azdavay ile diğer yerlerden gelen vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlarla tek tek tokalaşan Hamzaoğlu, vatandaşların yoğun ilgi ile karşılaştı.

Azdavay Suğla Yaylası’ndan Cide’ye geçen Hayati Hamzaoğlu, Cide’de ilçe merkezinin yanı sıra köyleri de ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi. Cide’nin Bartın sınırından İnebolu sınırına kadar olan uzun sahil şeridindeki bütün köylere giden ve köylülerle bir araya gelen Hayati Hamzaoğlu, Cide’nin Güren Bölgesinde de halka hitap etti. Bu bölgede heyelan nedeniyle kapalı olan yolları inceleyen Hamzaoğlu, sahil ilçelerindeki yollarının ve yine bu ilçelerin köy yollarının ihmal edildiğini belirterek, bu bölge ile ilgili yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgiöler verdi.

Fındık konusunda MHP’nin destekleme politikalarından bahseden Hamzaoğlu, kendisinin ve partisinin her zaman çiftçinin yanında olduğunu ve sahil bölgesinin kalkınması için çok önemli projeleri bulunduğunu söyledi. Güren Bölgesi’ni de köy köy dolaşan Hamzaoğlu, burada yoğun bir ilgi ile karşılaştı.

Vatandaşların köy yollarının çok bozuk olmasından ve iktidarın bu yollar ile ilgilenmemesinden dert yandığını ifade eden Hayati Hamzaoğlu, “Güren Bölgesi, Kastamonu’muzun en güzel ve en büyük sahil ilçelerinden biri olan Cide’nin en önemli bölgelerindendir. Kışın, Cide esnafını ayakta tutan unsurlardan biridir bu bölgenin insanı. Ancak burada yapmış olduğumuz incelemelerde heyelandan kapalı olan ve bir çalışmanın olmadığı yolları gördük. Açık olan yolların hali de hiç açıcı değil. Biz sizlere söz veriyoruz, Allah’ın izniyle MHP iktidarında köylerimizde yol sorunu diye bir şey bırakmayacağız. Çünkü bizim için köyler çok önemli. Tarımı yeniden canlandıracağız diyoruz. Şüphesiz ki tarımın yeniden canlanması köylerden başlayacak, köylü ile gerçekleşecek. Bunun için de önce köylerimizin yol sorununu tarihe gömeceğiz. Burada gördüğümüz en olumsuz durumlardan biri de, köylerin boşalma, hayvancılığın bitme noktasına gelmiş olmasıdır. MHP iktidarında çiftçimize ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza sağlanacak desteklerle bu durumun önüne geçeceğiz. MHP iktidarında mazot 1 lira 75 kuruş olacak. Mazot, gübre ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak. Çiftçilerimize ucuz elektrik imkanı da sağlayacağız. Kamuya ait kırsal arazilerden kullanılabilir olanları, tarımsal üretim ve istihdam amaçlı olarak işsiz ve yoksul vatandaşlara tahsis edeceğiz. Ücretsiz büyükbaş ya da küçükbaş hayvanda vereceğiz. 13 yıldır kalkınma yalanları ile bu milleti kandıran iktidar mensupları gelsinler bakalım Cide’nin köylerine bir baksınlar.13 yıllık tek başına iktidarlarında uyguladıkları ve yabancıları zengin eden tarım ve hayvancılık politikaları yüzünden benim Cideli vatandaşım köyünden, yurdundan göç etmek zorunda kaldı. Bu mu sizin kalkınmanız?” dedi.

(İHA)