Hayvan Pazarı Kapanıyor mu?

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı Osman Şekercioğlu, hayvan pazarı hakkında bilgi verdi.

  • 568
Hayvan Pazarı Kapanıyor mu?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

BAŞKAN ŞEKERCİOĞLU, SÖYLENTİLERE AÇIKLIK GETİRDİ:“HAYVAN PAZARI KAPANMAYACAK”

Kastamonu Merkez Hayvan Pazarı’nın kapanacağı yönünde kamuoyunda dolaşan bilgiler üzerine açıklamalarda bulunan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı Osman Şekercioğlu, hayvan pazarının kapanmasının söz konusu olmadığını, kamuoyunda dolaşan bilginin yanlış olduğunu ve itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Son günlerde Kastamonu ve ilçelerde bulunan hayvan pazarlarının kapatılacağı yönünde haberler çıkması üzerine hayvan üreticilerinin tedirgin olduğunu ifade eden Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı Osman Şekercioğlu, kamuoyunda dolaşan asılsız haberlerin ucuza hayvan almak isteyen fırsatçıların oyunu olabileceğini söyledi.

Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği desteği ile yapılan Kastamonu Merkez Hayvan Pazarı kapanmayacağını dile getiren Osman Şekercioğlu: “Son aldığımız duyumlara göre köylerden hayvan almak için giden celepler, Kastamonu Merkez Hayvan Pazarı’nın altı ay süre ile kapalı kalacağını söyleyerek, yetiştiricilerimizin elinden ucuza hayvanlarını almak için fırsatçılık yapmaktadırlar. Tarım İl Müdürlüğü yetkililerinden aldığımız bilgiye göre böyle bir kapanmanın söz konusu olmadığını ve olmayacağını öğrendik. Hayvan yetiştiricilerimizin böyle bir oyuna gelmemelerini, hayvanlarını Canlı Hayvan Pazarına getirerek değer fiyata satmaları hususunu hayvan yetiştiricilerimize ve kamuoyuna önemle duyururuz” açıklamasında bulundu.


MUHAMMED KÖMEÇOĞLU (İHA)