Hentbolda Konyaaltı Belediyespor konuk oluyor

Türkiye Hentbol Kadınlar Süper Ligi'nde mücadele eden Kastamonu Belediyespor, Konyaaltı Belediyespor'u konuk edecek.

  • 771
Hentbolda Konyaaltı Belediyespor konuk oluyor

Türkiye Hentbol Kadınlar Süper Ligi 21. hafta mücadelesinde Kastamonu Belediyespor, Konyaaltı Belediyespor ile karşılaşacak.

Mücadelede 22 Nisan Pazartesi günü (yarın) saat 16.00’da Kastamonu Merkez Spor Salonu’nda oynanacak.

Milli maçlar ve Ramazan Bayramı sebebiyle ara verilen Türkiye Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde maçlar tekrar başlıyor.

Kastamonu Belediyespor, play-off sıralamasında Konyaaltı Belediyespor ile Armada Praxis Yalıkavak’ı yenmesi durumunda ikinciliği garantileyecek ve ligi üçüncü sırada bitirecek takım ile eşleşecek.

"Hem Konyaaltı’nı hem de Yalıkavak’ı yenmek istiyoruz"

Kastamonu Belediyespor Antrenörü Serpil İskenderoğlu, "Ligimize milli maç arasının ardından Ramazan Bayramı arası da girdi. Takımımızdaki 7 oyuncuyu milli takıma gönderdik. Bunların yanı sıra sakatlarımız bulunuyor. Hem sakatlarımızın iyileşmesi hem de milli takıma giden oyuncularımızın dönüş yapmasıyla takımdaki bütünlüğü ancak sağlayabildik. Bizler de vakit kaybetmeden yoğun bir şekilde antrenmanlara başladık. Yarın Konyaaltı Belediyespor ile saat 16.00’da maçımız olacak. Konyaaltı Belediyespor ile oynayacağımız maç bizler için sıralama açısından önemi büyük. Ondan sonraki haftada Yalıkavak ile oynayacağız. Bu iki maçı da kazanırsak sıralamada ikinciliği garantilemiş olacağız. Akabinde de play-off’lara katılarak ev sahipliği avantajını da elde etmiş olacağız. Tüm halkımızı maça davet ediyoruz." dedi.

"Toplayacağımız puanlarla play-off serisinde yerimizi korumak istiyoruz"

Kastamonu Belediyespor’un başarılı oyuncusu Betül Yılmaz ise, "Ligi bitirmek için artık son iki maçımız kaldı. Konyaaltı ve Yalıkavak ile karşılaşacağız. Bu maçlardan toplayacağımız puanlarla play-off serisinde yerimizi korumak istiyoruz. Ardından 4-5 Mayıs’ta Türkiye Kupası’nda oynayacağız. Hazırlıklarımızı bu maçlara yönelik yapıyoruz. Hazırız, umuyoruz ve bu sezonun başında başladığımız hedeflere sezonun sonunda ulaşıp, mutlu bitiririz. Moralimiz yüksek." diye konuştu.