'Her türlü övgü ve takdiri hak ediyorlar'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik 'Görevini fedakarlıkla yürüten değerli basın mensuplarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler' dedi.

  • 1642
'Her türlü övgü ve takdiri hak ediyorlar'

Milletvekili Çelik; "Kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir.

Görevini bu anlayışla, fedakârlıkla yürüten değerli basın mensuplarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler. Basın kuruluşlarımızın, özgür, tarafsız, objektif bir şekilde görevlerini yerine getirirken, ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamikleri ve mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri göz ardı etmemeleri, sorumlu bir yayıncılık üstlenmeleri büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırılışının 113. yıl dönümünde, ilimizde faaliyette bulunan yerel gazete ve radyolarımız başta olmak üzere üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan değerli basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."