İğdir Lisesi Poomsaede Türkiye Şampiyonu

Orda Bir Köy Var Uzakta. İğdir Lisesi Taekwondo Poomsaede Türkiye Şampiyonu oldu.

  • 2883
İğdir Lisesi Poomsaede Türkiye Şampiyonu

Orda bir köy var, inşaat halinde bir binanın önünün medefe ile kapatılarak antrenman salonu haline getirilen, soba ile ısıtılan bir Taekwondo salonunda her gün antrenman yapılan ve bütün zor şartlara rağmen Türkiye şampiyonları çıkartan bir köy. İşte o köy Kastamonu’muzun Araç ilçesine bağlı şirin köyü İğdir.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanlığının 2012 faaliyet programında yer alan 8-11 Kasım 2012 arasında Amasya’da düzenlenen Türkiye Poomsae Taekwondo Şampiyonası’na Köyden katılan tek kulüp İğdir Lisesi Spor Kulübü idi.

Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Kocaeli gibi Büyükşehirlerin takımları ile kıyasıya bir mücadele sonucunda, 10-13 yaş arası Senkron Takım müsabakalarında, Kastamonu’nun Araç İlçesine bağlı İğdir Köyünde faaliyetlerini sürdüren İğdir Lisesi Spor Kulübü Sporcuları Kübra Nur Çekmece, Eda Derya Çekmece ve Sema Kabataş Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atmış oldular. Ayrıca ferdi branşta yarışan Eda Derya Çekmece’de Türkiye üçüncüsü olarak kürsüye ikinci kez çıkma başarısı göstererek Kastamonu’ya bir madalya daha armağan etmiş oldu.

İğdir Lisesi Spor Kulübü Minik-Yıldız Bayanlar sıralamasında da ikincilik kupası alarak Poomsae dalında da iddialı bir kulüp olduğunu göstermiş oldu.

Sporcularının başarılarından oldukça memnun olduğunu dile getiren Kulüp antrenörü Ercan Çelik: Bizlere şampiyonluk duygusunu yaşatan Allah’a sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Şampiyonaya katılan tüm sporcularımla gurur duyuyorum. Ne kadar kaliteli bir ekip olduğumuzu bu şampiyona ile göstermiş olduk” dedi.

Kübra Nur Çekmece, Eda Derya Çekmece ve Sema Kabataş 1. lik Kürsüsünde...

Eda Derya Çekmece 3. lük kürsüsünde...