İhsangazi'de ilk yardım kursuna katılanlara belgeleri verildi

Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde, İl Sağlık Müdürlüğü ile Sağlık-Der Kastamonu Şubesinin ortaklaşa düzenlediği Kırsalda İlk Yardım Eğitimine katılanlara düzenlenen törenle belgeleri verildi.

  • 489
İhsangazi'de ilk yardım kursuna katılanlara belgeleri verildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İhsangazi Kaymakamlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Vali Yaşar Karadeniz, ilk yardım kursu alan muhtarlara ve Kuran kursu hocalarına belgelerinin dağıtıldığını belirtti

İlk yardımın herkes tarafından bilinmesi gerektiğine işaret eden Karadeniz, "Sivil toplum örgütlerinin toplumdaki birinci fonksiyonu devletin yetişemediği yerlere yetişmektir. İl Sağlık Müdürlüğü ile bu çalışmayı gerçekleştirmiş olmaları da bu işi benim açımdan kıymetli kılan bir başka özelliğidir. Bazen dakikalar, hatta saniyeler önemli. Dolayısıyla o müdahaleyi anında yapmanın çok şey kazandırdığı tecrübelerle sabittir." dedi.

Törenin devamında kursa katılanlara belgeleri verildi.

Törene, İhsangazi Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı, İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, Sağlık-Der Kastamonu Şube Başkanı Tugay Civelekoğlu ile vatandaşlar katıldı.