'İlk Türk Kadın Mitingi görkemli kutlanacak'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Ekmekci, '10 Aralık İlk Türk Kadın Mitingi'nin yıl dönümü kutlama programı hazırlıklarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

  • 1449
'İlk Türk Kadın Mitingi görkemli kutlanacak'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, 10 Aralık İlk Türk Kadın Mitingi'nin 104'üncü yılını anlamına yakışır en görkemli şekilde kutlamak hedefinde olduklarını kaydetti.

"Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Mahinur Özdemir Göktaş’a dosyamızı sunduk ve yakın ilgisini gördük" diyen Ekmekci, "Kastamonu'daki tüm kesimlerin iş birliği, istişaresi ve ortak aklı ile kahraman kadınlarımızın anısını bir kez daha vefa ile yaşatacağız." dedi.

'İlk Türk Kadın Mitingi görkemli kutlanacak'

"Halil Uluay vekilimiz ile en görkemli programın oluşması için çalışıyoruz."

AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, Milletvekili Halil Uluay ile birlikte 10 Aralık İlk Türk Kadın Mitingi 104’üncü anma programına ilişkin birlikte çalıştıklarını kaydederek, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Mahinur Özdemir Göktaş ile görüştük ve dosyamızı sunduk. Sayın Bakanımızın yakın ilgisini gördük. Geçtiğimiz yılki programda olduğu gibi bu yılda bakanlığımızın desteğini alacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılı'nda, 10 Aralık İlk Türk Kadın Mitingi'ni en kapsamlı ve görkemli şekilde kutlayacağız. Kastamonu'ya olan yakın ilgisi ve desteğinden dolayı Bakanımız Sayın Mahinur Özdemir Göktaş'a kalbi teşekkürlerimizi sunuyorum." dedi.

"TBMM’nin her platformunda tanıtımını sürekli yapıyoruz"

AK Parti Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, 10 Aralık İlk Türk Kadın Mitingi tanıtımını TBMM’nin her platformunda yapmayı sürdürdüklerini ifade ederek, "Üyesi bulunduğum 'Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK)' toplantısında komisyon üyesi milletvekillerimize bu konuda bilgilendirmede bulundum ve 10 Aralık'ta Kastamonu'ya davet ettim. Komisyon Başkanı Milletvekilimiz Sayın Çiğdem Erdoğan Atabek başta olmak üzere üyelerimizin gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ederim.

'İlk Türk Kadın Mitingi görkemli kutlanacak'

İstanbul Milletvekilimiz Doç. Dr. Sayın Hulki Cevizoğlu ile dosyamızı paylaştım. Lise eğitiminin bir bölümünü Abdurrahmanpaşa Lisesi'nde yapan Sayın Cevizoğlu’nun bilim insanı kimliği ile duyduğu mutluluk bizi ayrıca gururlandırdı. İlimiz ve ülkemiz adına son derece kıymetli olan bu günü ecdadımıza en layık şekliyle kutlamak için var gücümüzle hazırlıklarımızı yapıyoruz." ifadelerini kullandı.