İmam olarak göreve başlayacağı gün cami yandı

Haydarlar köyünde imam olarak göreve başlayacağı gün 7 ev, 7 ahır ve cami yandı.

  • 2674
İmam olarak göreve başlayacağı gün cami yandı

Kastamonu merkez Haydar köyünde 7 evin yandığı yangında küle dönen camiden sadece Kur’an-ı kerimler kurtarılabildi. Yanan camiye girerek Kur’an-ı Kerimleri kurtaran vatandaş, cami imamına teslim etti.

Kastamonu merkez ilçesine bağlı Haydarlar köyünde gece saatlerinde bir evde çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangında 7 ev 1 cami kullanılmaz hale gelirken 12 büyükbaş hayvan da telef oldu.

Yangında kullanılmaz hale gelen camide, sadece Kuran-ı Kerimler yanmadan kurtarıldı. Yangın sırasında caminin camını kırarak içeriye giren Alaaddin Kuruoğlu isimli vatandaş, yanmaktan kurtardıkları Kur’an-ı Kerimleri cami imamına teslim etti.

“Camdan içeri girip Kuran-ı Kerimleri aldım”

Pencereden girerek yanan camiden Kur’an-ı Kerimleri alabildiğini söyleyen Alaaddin Kuruoğlu, “Cami yanarken içeriye girdim. Kapı kitliymiş. Camı kırarak girdim ve Kuran-ı Kerimleri aldım. Şimdi köyümüze yeni gelen hocamıza teslim ediyorum” dedi.

İmam olarak göreve başlayacağı gün cami yandı

Yanan camiye imam olarak atanan Muhammet Kamil Tekinel’in ise bugün göreve başlayacağı öğrenildi. Cami imamı Muhammet Kamil Tekinel, camide göreve başlayamadığını, ancak köylüleri yalnız bırakmayacağını söyleyerek, “Camimiz tamamen yanmasına rağmen yan tarafta bulunan müştemilat korunmuş. Rüzgar tersine dönmüş. Allah bize burayı mescit olarak bağışladı. Sabah 11 gibi eşyalarımla köye gelecektim. Lojmana yerleşecektim. Nasip olmadı. Allah böyle uygun gördü. Ben yine de köye yerleşeceğim. Vatandaşlarla bir arada olacağım” diye konuştu.