İmamın ölümünde mobbing iddiası!

Mil Diyanet-Sen Genel Merkezi, 'Hocamızın ölümünde mobbing ve baskıların olduğu iddia ediliyor, canına kıyma nedeni araştırılsın.' dedi.

  • 5085
İmamın ölümünde mobbing iddiası!

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde görev yapan ve 6 ay önce emekli olan din görevlisi Muhammed Şahin, medyada yer alan haberlere göre ilçe Belediye Başkanı’nın kendisine ve ailesine uyguladığı mobbing ve baskılar nedeniyle intihar ettiği iddia edildi.

Mil Diyanet-Sen Genel Merkezi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"6 ay önce emekli olan din görevlisi Muhammed Şahin hocamız; Yazılı medyada yer alan iddialara göre ilçe Belediye Başkanı’nın kendisine ve ailesine uyguladığı mobbing ve baskılar nedeniyle intihar etti.

Güvenlik güçleri emekli imam Muhammed Şahin hocamızı bu elim olaya sürükleyen nedenleri ve iddiaları araştırmaya başlarken, Muhammed Hoca'yı çok seven ilçe halkı konuya ilişkin yetkili kurumlardan bir açıklama bekliyor.

Sendikamıza ulaşan bilgilere göre hocamıza ve ailesine (çocuklarına) yönelik (detaylar daha sonra açıklanacak) ciddi bir mobbing ve baskı uygulandığı iddia ediliyor. Hem merhum hocamızın hem de çocuklarının ciddi mağduriyetleri söz konusu.

Hocamızın intihar etmeden önce bir mektup kaleme aldığı ve mektupta tüm gerçekleri yazdığı söyleniyor. Yine hocamıza belediye başkanının şikayet ve baskılarıyla ilçe dışı yer değişikliği cezası verildiği gibi konuya ilişkin ortaya atılan tüm iddiaların araştırılmasını talep ediyoruz."