İngiliz çift otostopla dünyayı geziyor

Otostopla dünya turuna çıkan yeni evli İngiliz çift, turlarının Türkiye ayağında Adana, Antalya, İzmir, Bursa, Bolu ve Karabük'ün ardından Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaştı.

  • 716
İngiliz çift otostopla dünyayı geziyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İngiltere'den yola çıkan yeni evli İngiliz çift, otostopla dünyayı geziyor.

İngiltere'nin Westminster şehrinde yaşayan bilgisayar mühendisi Dmitriy Maslor (27) ve eşi Kseniya Vitushkina Maslor (21), çıktıkları dünya turunun Türkiye ayağında Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaştı.

Dmitriy Maslor yaptığı açıklamada, eşi Kseniya ile bir yıl önce evlendiklerini belirterek 2 Nisan'da otostop yaparak dünya turuna çıktıklarını söyledi. Önce Rusya'ya gittiklerini anlatan Maslor, Voronezh, Krasnodar ve Soçi gibi şehirleri geçerek Türkiye'ye girdiklerini belirtti.

Türkiye'de Adana, Antalya, İzmir, Bursa, Bolu ve Karabük'ün ardından Kastamonu'nun Hanönü ilçesine kadar ulaştıklarını ifade eden Maslor, 6 bin 500 kilometre yol geldiklerini söyledi.

Gürcistan, Kazakistan, Çin, Tayvan ve Amerika'yı otostopla gezmek istediklerini dile getiren Maslor, turun en az 3 yıl süreceğini aktardı.

Amaçlarının birçok ülkeyi gezerek farklı kültürler görmek olduğuna işaret eden Maslor, "Eşimle bir nevi balayı hayatı yaşıyoruz. Akşamları çadır kuruyoruz, ne bulursak yiyoruz. Türkler çok misafirperverler, yemek ısmarlıyorlar, bazen de evlerinde misafir ediyorlar." diye konuştu.