İstanbul Kastamonu GSK'den gençlere İtalyanca eğitimi

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü, gençlerin geleceğine katkı sağlamak amacıyla Balat semtinde bulunan merkezinde İtalyanca eğitimlerine başladı. 

  • 6978
İstanbul Kastamonu GSK'den gençlere İtalyanca eğitimi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kulüpten yapılan açıklamada, Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) desteği ve İtalyan Dil Merkezi işbirliğiyle alt yaş kategorilerindeki tüm sporculara ve Ayvansaray semti çevresindeki gençlere uzaman hocalarca İtalyanca dersi verilmeye başlandığı belirtildi.

Bu projeyle İtalya'da yapılacak "Sportif Gençlik Değişim Projesi"nin temellerinin atıldığı aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Kastamonuspor Kulübü Başkanı İlker Dilek, "Büyük TEB ailesinin destekleri ve İtalyan Dil Merkezi ile yaptığımız iş birliği sonucunda yine bir ilke imza attık. Gençlerimizin  yabancı dillerini geliştirmeleri ve geleceklerini sağlam temeller üzerine kurmaları adına Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezi’mizde ücretsiz İtalyanca eğitimleri veriyoruz. Ayrıca ilk olarak İngiltere’de başlattığımız  “Sportif Gençlik Değişim Projesi”nin ikinci adımı olarak İtalya’da da bu projeyi hayata geçireceğiz. Her zaman gençlerimizin geleceklerine ışık tutmaya, onlara yol göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.