İzzet Sarı, Azerbaycan'da ödül aldı

Bu onur Kastamonu basınının. Gazeteci-Yazar İzzet Sarı, Azerbaycan'da ödül aldı.

  • 1695
İzzet Sarı, Azerbaycan'da ödül aldı

Türk Aksakallılar Birliği (TAİB) Başkan Yardımcısı Eyvaz Hünbetov, “Karabağ savaşını Türkiye sayesinde kazandık. Avrupa medyası tek taraflı haberler ile Ermenistan'ı destekleyen haberler yayınladı. Ermeni lobisini biz Türk medyası ve İzzet Sarı gibi vatansever kardeşlerimizin yaptığı haberlerle aşmayı başardık” dedi.

Kastamonu basınının önemli kalemlerinden Gazeteci-Yazar İzzet Sarı'ya Azerbaycan'da ödül verildi.

Ermenistan’ın haksız bir şekilde işgal ettiği Azerbaycan’a ait Karabağ topraklarında gerçekleşen savaş sırasında kamuoyunu doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirdiği için Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Türk Aksakallılar Birliği'ne (TAİB) davet edilen İzzet Sarı, burada birlik üyelerinin büyük ilgisiyle karşılandı.

Birliğin Başkan Yardımcısı Eyvaz Hünbetov, Aperasyon Başkanı Nicat Dağlar ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ödül töreninde İzzet Sarı'ya “Şükran Plaketi” ve bazı hediyeler verildi.

HÜNBETOV: "İZZET SARI, SAVAŞ SIRASINDA BİZE ÇOK ÖNEMLİ MEDYA DESTEĞİ VERDİ"

Törende konuşan TAİB Başkan Yardımcısı Eyvaz Hünbetov, “Biz bu savaşı Türkiye sayesinde çok şükür kazandık. Kahraman askerlerimiz Karabağ'da savaşırken Avrupa medyası tek taraflı haberler ile Ermenistan'ı destekleyen haberler yayınladı. Ermeni lobisini biz Türk medyası ve İzzet Sarı gibi vatansever kardeşlerimizin yaptığı haberler, Avrupa ve Balkan ülkelerindeki ikili ilişkiler ile aşmayı başardık. İzzet Sarı kardeşimiz savaş süresince hem yazdığı makalelerle hem de başta İtalya, Almanya ve Balkan ülkelerindeki gazeteci arkadaşlarına doğru bilgi akışı sağlayarak bize çok önemli medya desteği vermiştir. Azerbaycanlı Türkler olarak kendilerine ve Avrupa'daki dost gazetecilere şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Nicat Dağlar ise, İzzet Sarı'ya katkılarından dolayı teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu.

SARI: "İLKELİ GAZETECİLİK ANLAYIŞI İLE GÖREVİMİZİ YAPTIK"

İzzet Sarı'da ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Azerbaycanlı kardeşlerimiz için bizler sahada savaşamadık ama kahraman Azerbaycanlı kardeşlerimiz vatanı savunurken bizlerde medyanın dikkatini bu bölgeye çekmeye çalıştık. İtalya, Almanya ve Balkan ülkelerindeki gazeteci arkadaşlarımıza doğru bilgi akışı yaparak dünyanın doğru bilgilere ulaşmasına katkı sağladık.
Burada bizlere gazeteci arkadaşlarımız Ali Zulfuqaroglu ve Elnur Eltürk kardeşlerimiz sürekli görsel materyal ve bilgi akışı sağladı. Bizde ilkeli gazetecilik anlayışı ile görevimizi yaptık. Bundan sonrada aynı şekilde elimizden geleni yapacağız ve Azerbaycanlı kardeşlerimizin haklarını Ermeni lobisine yedirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

TAİB yönetimi tarafından daha sonra İzzet Sarı’nın onuruna şükran yemeği verilirken, Azerbaycan da yayın yapan televizyonlarda İzzet Sarı ile röportaj yaptı.

Ayrıca Azerbaycan Milletvekili ve Milli Meclis Başkan Yardımcısı Adil Aliyev’de İzzet Sarı’yı evinde kabul ederek katkılarından dolayı teşekkür etti.