'Jandarma Teşkilatı, güvenlik hizmetlerinin ayrılmaz parçasıdır'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Jandarma Teşkilatının kuruluş yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

  • 1208
'Jandarma Teşkilatı, güvenlik hizmetlerinin ayrılmaz parçasıdır'

Milletvekili Çelik; "Ülkemizde yürütülen güvenlik hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan Jandarma Teşkilatı, yurdumuzun her köşesinde bir kanun ordusu olarak görev yapmaktadır. Huzur ve asayişi sağlamada canla başla çalışarak gösterdiği gayret nedeniyle Jandarma, yüce milletimizin sevgisine ve güvenine mazhar olmuştur.

Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatı; eğitimi, sahip olduğu modern donanımı yanında yüreğinde vatan sevgisi ve görev anlayışıyla, hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla dosta güven, düşmana korku salmaya devam etmektedir.

Jandarma Teşkilatı, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her alanında ve ülkemizin her noktasında, gece gündüz demeden, her şart ve koşul altında üstün hizmetlerde bulunmuştur. Bugüne kadar kutsal vatan toprakları üzerinde emniyet ve güvenliğin teminatı olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecek olan Jandarma Teşkilatının 182. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma Personelimize görevlerinde başarılar diliyorum."