'Kamuoyunu yanıltmanıza müsaade etmeyeceğiz'

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Akif Güzel, CHP'li Erbilgin'e 'Kamuoyunu yanıltmanıza müsaade etmeyeceğiz.' dedi.

  • 1425
'Kamuoyunu yanıltmanıza müsaade etmeyeceğiz'

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Akif Güzel, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in Belediye meclisindeki oylama ile ilgili açıklamasına cevap verdi.

"Gündem olma çabasındalar"

Güzel, "CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Belediye meclisimizin eylül ayı oturumunda görüşülen bir takım konularla ilgili yapmış olduğu açıklamalarla gündem olma çabasını sürdürmektedir. Kullanmış olduğu hakaretamiz ifadeler ve kelimeler bir siyasetçiye yakışan üslup asla değildir. Genel seçimlerde almış oldukları seçim hezimeti bir tarafa, kendi içlerinde Genel Başkanlarına başkaldırma ve farklı arayış çalışmalarını unutturma gayretinden öteye gitmeyecek olan bu açıklamalara aynı zamanda AK Parti Belediye Meclis Üyesi olma sıfatıyla cevap vermek istiyorum." dedi.

"Konunun komisyonda görüşülmesi için kabul oyu verilmiştir"

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Akif Güzel, "Belediye meclisinin eylül ayı ilk oturumunda gündeme alınan maddelerden biri olan 'Belediyenin Kredi Çekme' talebi Belediye meclisince görüşülmüş ve bu hususta konunun değerlendirilmek üzere komisyona sevki oylanmıştır. Toplantıya katılan Belediye meclis üyelerimiz, konunun komisyonda görüşülmesi amacıyla yapılan oylamada kabul oyu vererek komisyona sevkini sağlamışlardır. Ancak komisyon, konunun mecliste oylanması gerektiği gerekçesiyle komisyon gündemine almamıştır. Yapılan ikinci oturumda da AK Parti grubu olarak Belediyenin kredi çekme konusundaki talebine karşı olumsuz oy kullanılmıştır.

Erbilgin ise kredi çekme konusunun komisyonda görüşülmesi ile ilgili kabul oyu veren meclis üyelerimizi ve partimizi 'üslupsuzca' itham ederek meclis işleyişini bilmediğini bir anlamda kamuoyu önünde ikrar etmiştir. Bir konunun meclis üyeleri tarafından komisyona sevki konusunda kabul oyu vermek, o işle ilgili kabul oyu vermek anlamına gelmemektedir Erbilgin." diye konuştu.

"İlla edep, illa edep"

Güzel şöyle devam etti:

"Sizlerin yaptığı 'muhalefet' bile değil. Muhalefet etmek her şeye karşı olmak değil, faydalı olanı desteklemek ve yol göstermektir. Ancak bu hususta belli ki yaklaşan yerel seçimler öncesinde Belediye meclis üyelerimize saldırarak kendinize alan açma gayreti içerisindesiniz. Buna bu zamana kadar müsaade etmediğimiz gibi kamuoyunu yanıltacak her adımınıza bundan sonra da müsaade etmeyeceğimizi bilmenizi isteriz. İlla edep, illa edep."