Kan vererek kutladılar

Kastamonu'da Türk Kızılay'ın 156. kuruluş yıl dönümünü, Kızılay çalışanları kan bağışında bulunarak kutladı.

  • 1197
Kan vererek kutladılar

Türk Kızılay Kastamonu Şubesi tarafından Kızılay'ın 156. kuruluş yıl dönümü etkinliği çerçevesinde "Sana İhtiyacım Var" başlığı altında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kampanya çerçevesinde, Türk Kızılay Kastamonu Şubesi çalışan ve gönüllüleri kan bağışında bulunurken vatandaşlar da kampanyaya destek verdi.

Kan verme etkinliği sonrası Kastamonu Genç Kızılay ekibi, 156. yıl dönünmü sebebiyle pasta kesti.

Kan bağışının ardından açıklamada bulunan Türk Kızılay Kastamonu Şube Başkanı Sabit Tavil, "Kızılay'ımızın 156. yılını Kızılaycılarımızla birlikte kan merkezimizde kan vererek kutluyoruz. Kızılay'ımız 156 yıldır insanlığın umudu olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Ülkemizin her bölgesinde insan onurunu korumak için 600 binden fazla gönüllümüzle hizmet vermekteyiz. 300 noktayı aşan kan merkezimizde 4 binden fazla çalışanımızla 1200 hastanemizin kan ihtiyacını her gün gidermekteyiz. Bu anlamda da Kızılay gönüllülerimiz, gençlik teşkilatımız, gönüllü teşkilatımız, Genç Kızılay teşkilatımız, kadın kolları teşkilatımızla, Engelsiz Kızılay'la birlikte halkımızın hizmetindeyiz. Bugüne kadar bize desteğini esirgemeyen tüm bağışçılarımıza, tüm gönüllülerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Nice 156 yıllar diliyorum." dedi.

"Kızılay’a kan verdiğimde kendimi daha iyi ve daha enerjik hissediyorum"

Kızılaya kan bağışında bulunduğunda kendisini daha iyi ve daha enerjik hissettiğini söyleyen gönüllü kan bağışçısı Şafak Tufan, "Ben Kızılay’a kan verdiğimde kendimi daha iyi ve daha enerjik hissediyorum. Sabahları güne daha güzel, enerjik başlıyorum. Terleme ve üşüme gibi problemlerimi kesiyor. İnsanların kan bağışı yapmaması daha büyük bir problem oluyor. Bu yüzden gelip kan veriyorum." şeklinde konuştu.