Kantarcı "Çocuklarımız geleceğin teminatıdır"

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile mesaj yayımladı.

  • 657
Kantarcı "Çocuklarımız geleceğin teminatıdır"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başsavcı Kantarcı yazılı mesajında; "Türkiye Büyük Millet Meclisinin 98. kuruluş yıl dönümünde tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Bir milletin kendi istikbaline sahip çıkma kararlılığını göstererek Milli egemenliğin tecelli ettiği ve millet iradesinin vekilleri aracılığıyla belirlendiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının yıldönümünde kurulduğu günden itibaren zaman zaman millet iradesine ipotek koymaya çalışan her türlü girişimlere karşı durarak her zaman en sert şekilde karşılığını veren yüce Türk Milletinin dün olduğu gibi bugün ve yarında gerekli cevabı vereceği inancı ile milletin iradesine yönelen saldırıların bu milletin geleceği olan çocuklarına armağan edilen bayramın anlamını özümseyerek durdurulacağından hiç bir endişemiz yoktur.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız binlerce yıllık tarihinden ve geçmişinden aldığı güçle içeriden ve dışarıdan milletimizi bölmeye ve sömürmeye çalışan hainlere gerekli cevabı verecek, millet olarak birlik içerisinde milli egemenliğine sahip çıkarak şehit kanlarıyla yoğurulmuş bu topraklarda sonsuza kadar yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; bugün bu cennet vatan üzerinde bağımsız, hür bir devlet olarak yaşamamızda emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi, gazilerimizi; saygı, şükran ve minnetle anıyor, milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum."