Kapalı Pazar Alanı ihalesi gerçekleştirildi

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kapalı Pazar Alanı ihalesi gerçekleştirildi. Başkan Vidinlioğlu, 'Çalışmaya, üretmeye ve şehre değer katmaya devam edeceğiz.' dedi.

  • 3390
Kapalı Pazar Alanı ihalesi gerçekleştirildi

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Tosya Yolu mevkiinde ikamet eden vatandaşlara istenen kapalı pazar alanı müjdesini Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu geçtiğimiz gün vermişti. Kapalı pazar alanın ihalesi Kastamonu Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirildi. Açık ihale usulüne göre gerçekleştirilen Mehmet Akif Ersoy Pazar Alanı ihalesi 16 Milyon 330 bin liraya sonuçlandı. Mehmet Akif Ersoy Kapalı Pazar Alanı projesi sözleşmenin imzalanmasının ardından 6 ay içerisinde tamamlanacak.

Göreve geldiği ilk günden beri Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Tosya Yolu’nun eksiklerinin giderilmesi ve bölgenin daha yaşanabilir bir hal alabilmesi için çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Her bölgenin olduğu gibi Tosya Yolu mevkiinde de eksiklikleri gideriyoruz. Biz göreve geldiğimizde bölgenin alt yapı anlamında çok ciddi problemleri vardı. Bugün bu sorunları büyük ölçüde çözdük.” dedi.

Ortak akla ve bölge halkıyla istişare önem verdiğinin de altını çizen Başkan Vidinlioğlu, “Bölgede hemşehrilerimizle yaptığımız istişarelerde buraya bir kapalı Pazar alanı talebi oldu. Biz de projelerimiz arasında bu çalışmanın var olduğunu alt yapı çalışmalarının tamamlanmasını beklediğimizi söylemiştik. Bugün bu sözümüzü tuttuk. Alt yapı çalışmalarımızın büyük bölümünü bitirdik ve kapalı pazar alanı ihalemizi gerçekleştirdik. Ortak akla önem verdiğimiz için yaptığımız projelerde istişareye önem veriyoruz.

5 bin metrekare alan içerisinde bin 400 metrekare oturumlu toplam 2 bin 800 metrekare inşaat alanına sahip, 2 katlı olarak projelendirilen ve radyant ısıtma sistemine sahip olacak kapalı pazar yeri projemizi 6 ay gibi kısa bir sürede bitireceğiz. Bu doğrultuda bölgeye 16 milyon 330 bin liralık daha yatırım yapmış olacağız. Hemşehrilerimizin bir ihtiyacına daha cevap verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni pazar alanımız bölgeye ve ilimize hayırlı uğurlu olsun. Pazar alanımız bittiğinde hem pazarcı esnafımız hem de hemşehrilerimiz soğuktan da sıcaktan da etkilenmeden satışını ve alışverişini gerçekleştirebilecek. Kastamonu'muzun her alanında çalışmaya, üretmeye ve şehrimize değer katmaya devam edeceğiz.” ifadelerinin kullandı.

Kapalı Pazar Alanı ihalesi gerçekleştirildi
Kapalı Pazar Alanı ihalesi gerçekleştirildi
Kapalı Pazar Alanı ihalesi gerçekleştirildi
Kapalı Pazar Alanı ihalesi gerçekleştirildi