Kaplumbağaları çöp konteynırına atmışlar

Cide ilçesinde çöp konteynırına atılan kaplumbağalar temizlik görevlisinin dikkati sayesinde fark edilerek, yeniden doğal yaşamına salındı.

  • 616
Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kaplumbağaları çöp konteynırına atmışlar

Kastamonu’nun Cide ilçesinde belediyede temizlik görevlisi olarak çalışan Ömer Salman ve Mustafa Acar, ekip arkadaşlarıyla birlikte ilçe merkezindeki çöp konteynırlarını boşaltmaya çıktı.

Bu sırada çöp konteynırına atılan kaplumbağaları fark eden Ömer Salman ve Mustafa Acar, çöp konteynırından kaplumbağaları çıkardı.

Sıcaktan bunalan, bitkin ve halsiz düşen kaplumbağaları su dökerek serinleten Salman ve Acar, su verdikten sonra kaplumbağaları tekrar doğal yaşam alanına saldı.

Cide Belediyesi’nde temizlik görevlisi olarak çalıştıklarını söyleyen Ömer Salman ve Mustafa Acar, “Üç gündür Cide’de çöp konteynırlarından kaplumbağa çıkıyor. Bunları çöpe kim atıyorsa bulunarak cezalandırılmasını istiyoruz. Az önceki çöpte iki tane kaplumbağa çıktı. Nasıl bir insanlıktır bu. Hayvanlar sıcaktan yanmış ve susuz kalmış. Üç gündür çöpten kaplumbağa topluyoruz. Şimdiye kadar 5 kaplumbağayı çöp konteynırından çıkarttık. Yazıktır günahtır.” dedi.