KASİAD'dan nostaljik gazete

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD), okuyanları geçmiş yıllara götüren nostaljik bir gazeteye imzasını attı.

  • 3081
KASİAD'dan nostaljik gazete

"Memleketin ve Milletin Yanındayız" sloganıyla İstanbul'daki hemşehri dernekleri arasında fark yaratan Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) "Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Bütün Renkleriyle Kastamonu" adı altında okuyanları geçmiş yıllara götüren nostaljik bir gazeteye imzasını attı.

Toplam 26 sayfadan oluşan kalın kitap kağıdına basılan gazetenin içeriğinde, geçmiş yıllarda ulusal gazetelerde Kastamonu ile ilgili yayımlanmış olan haberlere yer verildiği görülüyor.

Gazetenin birinci sayfasında "Kurtuluş Savaşı'nın İstiklal Madalyalı Kayıkçıları" manşeti 100 yıl önce çekilmiş fotoğrafları ile yer verilmiş.

Gazetede, KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan'ın okuyanlara mesaj nitelikteki sunumu, 80-90 yıl önce İstanbul ve Ankara’da basılan ulusal gazetelerde Kastamonu ve ilçeleriyle ilgili yayımlanan haberler dikkat çekiyor.

İyi bir arşiv çalışmasının örneği ile hazırlanan gazete gurbetteki hemşehrilerimiz ile geçtiğimiz hafta sonu Kastamonu’da ücretsiz olarak dağıtıldı.