Kastamonu Belediyesi'nden gençlere büyük fırsat!

Kastamonu Belediyesi, lise öğrencileri ile tüm gençlerin gelişimine ve eğitimlerine katkı sunmaya devam ediyor.

  • 4122
Kastamonu Belediyesi'nden gençlere büyük fırsat!

Kastamonu Belediyesi, üniversiteye giriş sınavı için son ve en ciddi prova olarak nitelendirilen online deneme sınavı yapacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi nedeniyle sınavlara evlerinde hazırlanmak zorunda kalan öğrencilere yönelik, alanında uzman eğitmenlerce hazırlanan, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun online deneme sınavı Kastamonu Belediyesi ve Sınav Eğitim Kurumları işbirliği ile gerçekleştirilecek.

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun talimatıyla öğrenci dostu uygulamalarına devam eden Kastamonu Belediyesi, Sınav Eğitim Kurumları katkılarıyla, üniversite sınavına girecek olan 12. sınıf ve mezun öğrencileri için 12-13 Haziran 2021 tarihlerinde TYT online deneme sınavı düzenleyecek.

Kastamonu Belediyesinin düzenleyeceği online sınavlarla kendilerini deneme imkanı bulacak öğrenciler, https://www.kastamonu.bel.tr/ adresinde yer alan formu doldurarak kayıt olabilecek.

Kayıt olan öğrencilere parola ve sınava giriş bağlantısı iletilecek. Kastamonu Belediyesinin düzenleyeceği deneme sınavına kayıt olan öğrencilere, sınav tarihinden bir gün önce sınava giriş için gerekli olan parola ve sınava giriş bağlantısı eposta ve sms yolu ile iletilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği müfredat çerçevesinde hazırlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT1 deneme sınavına girmek isteyen öğrencilerin en geç 11 Haziran 2021 tarihine kadar başvuru formlarını doldurması gerektiği vurgulanırken sınavın başlangıç tarihi 12 Haziran 2021 saat 10.00, bitiş tarihi ise 13 Haziran 2021 saat 20.00 olarak belirlenirken bu süre zarfında öğrencilerin dilediği saat sınavlarına girerek belirlenen süre zarfında sınavlarını sonlandıracakları vurgulandı. Ayrıca öğrencilerimizin 0366 215 65 55 numaralı sabit hattı arayarak detaylı bilgi alabilecekleri de ifade edildi.

Öğrencilerin hem okul eğitimine, hem de sınavlara hazırlık sürecine önemli katkı sunan projede, akıllı test sistemi ve konu tarama testleriyle öğrencilere online olarak soru çözme imkanı sunuluyor.

Yapay zekaya sahip sistemde öğrencinin yanlış yaptığı sorular tespit edilerek, tekrar etmesi gereken konular öneriliyor, konu tarama testleri ile de soru çözümü pratiği arttırılırken sınav sonrası sınava giren öğrencilere detaylı jenerik karne verilecek.