Kastamonu Belediyesi'nin bütçesi açıklandı

Kastamonu Belediyesi'nin 2017 yılı bütçesi 155 milyon lira olarak belirlendi.

  • 1057
Kastamonu Belediyesi'nin bütçesi açıklandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun hazırladığı rapora göre belediyenin bütçesinin geçtiğimiz yıla oranla 10 milyon TL artarak 155 milyon TL olarak belirlendiğini açıkladı.

Başkan Babaş, ayrıca 2017 yıla bütçe görüşmelerinde su, atıksu ve evsel katı atık bedellerinin ücret tarifesinde de değişikliklere gidildiğini söyledi. Kastamonu’da yüksek öğrenimde okuyup, sayaç aboneliği üzerinde bulunan öğrencilerin belediyeye başvurmaları ve gerekli belgeleri ibraz etmeleri halinde su ücretlerinde yurt, spor ve hayır kurumları tarifesinden yararlanabileceğini kaydetti.

Yatırımların devam edebilmesi için 2017 yılında su tarifelerine zam yaptıklarını açıklayan Başkan Babaş, mesken abonelerinin 1 metreküp su kullanımı KDV hariç 2,05 TL’den 2,15 TL’ye, 1 metreküp atık su kullanımı KDV hariç 1.20 TL’den 1,25 TL’ye, evsel katı atık ise 4,75 TL’den KDV hariç 5 TL’ye yükseltildiğini belirtti.