Kastamonu'da kadın doktora yönelik şiddet kınandı

Kastamonu'daki sağlık sendikaları, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli kadın doktora yönelik şiddete tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sağlık-Sen, Türk Sağlık-Sen, Aile Hekimleri Derneği ve Kastamonu-Çankırı Tabip Odası üyeleri, hastanenin önünde bir araya gelerek, dahiliye servisinde görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Fatma Akyel'in, hasta yakını tarafından saldırıya uğramasını kınadı.

Türk Sağlık-Sen Kastamonu Şubesi Başkanı Cengiz Büyükkapucu, saldırıya uğrayan bir kadın olduğu zaman üzüntülerinin daha da arttığını söyledi.

Sağlık-Sen Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz ise yaşanan şiddet hadiselerine kayıtsız kalınmaması gerektiğini ifade etti.

Akyel'e geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini vurgulayan Öz, "Her zaman sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve her türlü hukuki desteğe hazır olduğumuzu ifade ediyoruz." diye konuştu.

Kastamonu-Çankırı Tabip Odası Başkanı Yusuf Öztürk de sağlıkta şiddete izin vermeyeceklerini kaydetti.

Dr. Öğretim Üyesi Fatma Akyel, hastasının oğlu tarafından darbedildiğini, kendisine o sırada muayene odasının önünde bulunan ilaç mümessillerinin yardım ettiğini söyledi.

Olayı gerçekleştirdiği iddia edilen F.Y'nin gözaltına alındığı öğrenildi.

kadın doktora şiddet

Murat ŞENGÜL

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • Mehmet Öner | 08 Haziran 2021 16:16

  Doktor hanım'ı tanırım, hastalarına karşı çok ilgili ve mesleğinde çok bilgili birisidir. Bunu yapan kimse sağlam bir ceza verilmeli

 • Türkan Basmacı | 08 Haziran 2021 08:29

  Bu sıkıntılı dönemde doktora şiddet çok çirkin. Yapan kimse onu çok ayıplıyorum. Oturup düşünmesi gerek. Fatma Akyol gibi bir doktora bu yapılmaz. Sağlıkçı kolay yetişmiyor. Kastamonu iki değerli doktorunu kaybetti.

 • Ayşe Sezer | 07 Haziran 2021 20:57

  Fedakarca çalışan kadın doktora yapılan bu saldırının cezası en ağır şekilde verilmelidir. Bu saldırıyı kınıyorum

 • Nazım KARAMEHMET | 07 Haziran 2021 19:57

  Doktor hemen sanki onun emrinde, çok ayıp, gider şikayetçi olursun eğer bir yanlış varsa. Nasıl bir iş bu anlamak mümkün değil. Çok geçmiş olsun doktor hanıma. Kınıyorum saldırganı.

BUNLARA DA BAKIN