'Kastamonu kadınları unutmayacak'

AK Partili Güzel, Kastamonu Kadın Hentbol Takımı ile ilgili açıklama yaparak, Belediye Başkanı Baltacı'ya 'Bu yaptıklarınızı Kastamonu kadınları unutmayacak' dedi.

  • 990
'Kastamonu kadınları unutmayacak'

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Belediye Başkanı Hasan Baltacı'ya seslendi.

Güzel, "Belediye Başkanı Baltacı bu ayki Meclis oturumunda bu sefer hedefine Kastamonu Belediye Hentbol Takımını koydu. Açıklamasının her satırı facia. Hentbol takımı belediyenin bir birimi ya da belediyeye ait bir takım olmayabilir. Ama belediyenin görevlerinden biri de hele ki Milli sporcuları bünyesinde barındıran Kastamonu Kadın Hentbol Takımı gibi ilimizin yüz akı bir takıma sahip çıkmaktır. Bu da belediyenin spor faaliyetlerine ayırdığı bütçe ile destek mahiyetinde olmaktadır." dedi.

"KANUNU AÇIP OKU, SONRA KONUŞ"

Güzel, "5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 'Belediyenin görev ve sorumlulukları' başlıklı 14’üncü maddesinde; 'Gerektiğinde, sporu teşvik etmek amacıyla gençlere spor malzemesi verir, amatör spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapar ve gerekli desteği sağlar, her türlü amatör spor karşılaşmaları düzenler, yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda üstün başarı gösteren veya derece alan öğrencilere, sporculara, teknik yöneticilere ve antrenörlere belediye meclisi kararıyla ödül verebilir.' denilmektedir. Bu kanunu Belediye Başkanının bir açıp okumasını ve ondan sonra konuşmasını tavsiye ediyorum." diye konuştu.

"BU YAPTIKLARINIZI KASTAMONU KADINLARI UNUTMAYACAK"

Akif Güzel, "Her seferinde çıkıp Kastamonusporun yanındayız diye bağıran bu zihniyet Kastamonuspora da zerre destek olmadığı gibi Milli sporcularımızın ilimizi ve ülkemizi temsil ettiği kadın hentbol takımımıza da kafayı takmış vaziyette. Nasıl Kadın Voleybol Milli Takımımız Avrupa'da başarıdan başarıya koşuyor, göğsümüzü kabartıyor ve Türk kadınının gücünü dünyaya gösteriyorsa, filenin sultanları olarak anılıyor ve bizleri gururlandırıyorsa, Kastamonu Kadın Hentbol Takımımız da bizleri aynı derecede gururlandırıyor. Bu yaptıklarınızı Kastamonu ve spor ile ilgilenen hiç kimse unutmayacak. Özellikle de Kastamonu kadınları unutmayacak Sayın Başkan! Kusura bakmayın. İşiniz gücünüz belediyecilik ise görevinizi yapacaksınız. Ne yaptınız 3 ay boyunca. Laf konuşmak dışında ne yaptınız Kastamonu için? Koca bir hiç!" ifadelerini kullandı.