Kastamonu Kent Müzesi Bilim Günleri başlıyor

Prof. Dr. Birsel Küçüksipahioğlu ile Türk Tarihi içinde Kastamonu konuşulacak.

  • 972
Kastamonu Kent Müzesi Bilim Günleri başlıyor

Kastamonu’nun kültür hayatına yeni bir pencere açılıyor.

İlimizin kültür ve turizm hayatına önemli katkılar sunan Kastamonu Kent Müzesi faaliyet yelpazesini geliştirerek her ay gerçekleşecek “bilim günleri”ni yarın başlatıyor.

Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek bilim günlerinin ilk konuğu İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden Prof. Dr. Birsel Küçüksipahioğlu olurken “Tarihi ve Kültürel Yönleriyle Kadim Bir Şehir: Kastamonu” konferansın başlığı olacak.

Kastamonu Kent Müzesi, Kastamonu’nun kültür hayatına daha fazla katkı sunmak için “Bilim Günleri” adlı yeni bir projeyi hayat geçiriyor.

Projeye göre her ay ulusal ve uluslararası ölçekte bir bilim insanı konuk edilerek başta sosyal bilimler alanında yapılacak konferans ve etkinlikler Kastamonu halkı ile paylaşılacak.

Kastamonu Kent Müzesi sorumlusu arkeolog Dr. Murat Karasalihoğlu, Kastamonu Kent Müzesi Bilim Günlerinin amacının kentin kültür hayatına katkı sunmanın yanında son dönem gelişmeler ışığında insanların Kastamonu özelinden yola çıkarak evrensel bilim ile buluşması olduğunu söyledi.

“Kastamonu Kent Müzesi Bilim Günleri” Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezinde yarın (16 Nisan 2024) saat 15.00’de başlayacak.

İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Birsel Küçüksipahioğlu’nun konuk olacağı Bilim Günlerinde, Kastamonu’nun bir Türk kenti olarak gelişimi ve hem Anadolu hem de dönem dünyası içindeki yerine çok farklı ve derin bir bakış getirilecek bu tarih buluşması tüm Kastamonululara açık olacak.