Kastamonu'da FETÖ sanığına 7 yıl 6 ay hapis cezası!

Eski Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü O.T. 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  • 1108
Kastamonu'da FETÖ sanığına 7 yıl 6 ay hapis cezası!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında yargılanan eski Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü O.T.'ye 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullanma ve "silahlı terör örgütü üyesi olma" iddiasıyla tutuklu yargılanan eski Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü O.T., meslekten ihraç edilen komiser yardımcısı R.S. ve eski öğretmen Ö.A. katıldı. Aynı dosya kapsamında yargılanan H.O. ve Y.Ç.'nin firari olduğu belirtildi.

R.S., savunmasında ByLock kullanmadığını öne sürdü.

Örgüt adına hiçbir faaliyet içinde olmadığını savunan R.S., "Ülkeyi bu hallere düşüren, bizi bu hallere düşüren FETÖ'nün Allah belasını versin. Terör örgütleriyle benim hiçbir ilgim yok." dedi.

O.T.'de emekli olduğunu söyledi.

Terör örgütü üyesi olmadığını iddia eden O.T., "Silahlı terör örgütü üyesi olabilmem için cebir veya şiddete başvurmam gerekir. Benim böyle bir durumum söz konusu değildir. ByLock'u telefonuma kurmadım, hiç kullanmadım da." diye konuştu.

Meslekten ihraç edilen öğretmen Ö.A. ise etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini dile getirdi.

ByLock yüklediğini kabul eden Ö.A., "FETÖ/PDY'nin üyesi değilim, bu zamana kadar silahım da olmamıştır zaten. Bu örgütün cemaat maskesi altında faaliyet gösterdiği zamanlarda yapıyla alakam oldu. Sohbetlere katılıyordum. Sohbetlere gitmeyi bıraktıktan sonra zorlama üzerine telefonuma ByLock kurdum." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanıklar O.T.'yi 7 yıl 6 ay, komiser yardımcısı R.S.'yi 6 yıl 3 ay, Ö.A.'yı da 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.