Kastamonu'da FETÖ sanıklarına hapis cezası!

"Silahlı terör örgütü üyesi" oldukları iddiasıyla yargılanan 23 sanıktan 13'üne 1 yıl 10 ay ila 9 yıl arasında değişen hapis cezası verildi.

  • 842
Kastamonu'da FETÖ sanıklarına hapis cezası!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 23 sanıktan 13'ü hapis cezasına çarptırıldı.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "silahlı terör örgütü üyesi" oldukları iddiasıyla tutuklu yargılanan Hamdi S., Hayrettin K. ve Hüseyin L. ile tutuksuz sanıklar Turgut A., Muharrem K., Niyazi K., Mehmet K., Celal Ç., Vedat L., Ahmet Y., Hasan Ö., Sadettin D., Necip Ö., Sefa O, Ali K, Tahir B, Hüseyin D, Doğan T, Salim G. ve Cevat B. katıldı.

Sanıklar, son savunmalarında suçsuz olduklarını öne sürerek beraatlerini talep etti.

Sanıklardan Hayrettin K.'ye 9 yıl, Hüseyin L. ve Vedat L. kardeşlere 7 yıl 6 ay, Ahmet Y., Celal Ç., Hamdi S., Turgut A., Mehmet K., Muharrem K., Niyazi K. ve Necip Ö.'ye 6 yıl 3 ay, Hasan Ö.'ye 2 yıl 6 ay, Sadettin D.'ye ise 1 yıl 10 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, diğer sanıkların ise beraatine hükmetti.

Mahkeme heyeti, firari sanıklar Osman A. ve Saffet A'nın dosyasının ayrılmasına, yaşamını yitiren Mehmet Y. hakkında davanın da düşmesine karar verdi.