Kastamonu'da Ballıdağ Dağ Bisiklet Yarışı Sona Erdi

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Daday İksir Resort Town tarafından organize edilen Balldığıdağ Bisiklet Yarışları sona erdi.

  • 701
Kastamonu'da Ballıdağ Dağ Bisiklet Yarışı Sona Erdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KASTAMONU’DA BALLIDAĞ DAĞ BİSİKLET YARIŞI SONA ERDİ

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Daday İksir Resort Town tarafından organize edilen Balldığıdağ Bisiklet Yarışları sona erdi. 

Daday İksir Resort Town Yaşam ve Tatil Kasabası, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Daday’ın Ballıdağ bölgesinde Ballıdağ Ulusal Dağ Bisikleti yarışı düzenledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ile İksir Resort Tovvn tarafından birlikte organize edilen Daday Ballıdağ Ulusal Dağ Bisikleti Yarışları, çeşitli yörelerden katılan yaklaşık 50’ye yakın sporcu zorlu parkurlarda birinci olabilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

Daday’ın dağlık ve ormanlık bölgesi olan Ballıdağ’da oluşturulan 22,5 kilometrelik parkurda yapılan bisiklet yarışında sporcular hem birbirileriyle hem de zorlu dağ yollarıyla mücadele etti. Parkurdaki kayalık alanlarda bazı sporcular ise zor anlar yaşadı. Bazı sporcular ise yarışın ilk parkurunda bisikletlerinin arıza yapması sonucu yarışı yarı yolda bırakmak zorunda kaldı.

Elit Erkekler takım klasman kategorisi, Genç Erkekler takım klasman kategorisi ile U23 ferdi klasman kategorisinde düzenlenen yarışma kıran kırana geçti. 50’ye yakın yarışmacının katıldığı Elit Erkekler ferdi klasmanında 22,5 kilometreyi 13 turda tamamlayan Brisaspor Sporcusu Abdulkadir Kelleci birinci, aynı takımdan Bilal Akgül ikinci, Büyükçekmece Yeniay Spor Kulübü’nden Gökhan Uzuntaş ise üçüncü oldu.

Genç Erkekler takım klasman kategorisindeki 8 parkurluk yarışmada ise, Brisaspor Sporcusu Onur Alkan birinci, Gürsu Belediyespor’dan Tolga Akdeniz ikinci, Antalya’dan ferdi olarak katılan Canday Üzgün de üçüncü oldu.

Daday Ballıdağ Ulusal Dağ Bisikleti Yarışması sonrasında İksir Resort Town Yaşam ve Tatil Kasabası sahibi İksir Sema Aydın birincilere yarım altın, ikincilere ve üçüncülere de çeyrek altın hediye etti.