Kastamonu'da Down Sendromu Farkındalık yürüyüşü yapıldı

21 Mart Down Sendromu Farkındalık günü dolayısıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bir bürüyüş düzenledi. Yürüyüşte Down Sendromuna dikkat çekildi.

  • 417
Kastamonu'da Down Sendromu Farkındalık yürüyüşü yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

21 Mart Down Sendromu Farkındalık günü dolayısıyla Kastamonu’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürüyüş düzenlendi. Cevizli Park’tan başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanında son buldu. Yürüyüşte Down Sendromuna dikkat çekildi. Yürüyüşe, Down Sendromlu çocuğu olan ailelerle Kastamonu Belediye Başkan Tahisn Babaş, MHP Belediye Başkan Adayı Galip Vidinlioğlu, CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk ile çok sayıda davetli katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüş sonrası konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, “Artı bir kromozom fazlasıyla bizlerle birlikte hayatın içerisinde yaşadığımız gençlerimizle birlikte bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle bugün sizlerle birlikte farkındalık oluşturmak için bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Katkı veren herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi.