Kastamonuspor'a ceza!

TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Kastamonu'da oynanan Iğdır FK maçında taraftarların saha olayları, çirkin ve kötü tezahüratları nedeniyle Kastamonuspor'a ceza verdi.

  • 3008
Kastamonuspor'a ceza!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), temsilcimiz GMG Kastamonuspor'a 3 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve para cezası verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"GMG Kastamonuspor Kulübünün, 27 Mayıs 2024 tarihinde oynanan GMG Kastamonuspor-Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü TFF 2. Lig Play-off müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 2 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 56 bin lira para cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GMG Kastamonuspor Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 33 bin 600 lira para cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GMG Kastamonuspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 6. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 21 bin lira para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."