Kaybettiğimiz gazeteciler için duygusal anma

Vefat eden meslek duayeni gazeteciler ile 6 Şubat depreminde kaybettiğimiz gazeteciler için KGK öncülüğünde anma programı düzenlendi.

  • 1100
Kaybettiğimiz gazeteciler için duygusal anma

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) ve Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından ortaklaşa düzenlenen anlamlı buluşma, KGK İstanbul Ofisi'nde gerçekleşti.

Merhum duayen gazeteci Nezih Demirkent’in kızı Dünya Yayın Grubu Başkanı Didem Demirkent ile çok sayıda kıdemli gazetecinin katıldığı programda, vefat eden meslek duayeni gazetecilerle ilgili anılar anlatılırken duygu dolu anlar yaşandı.

Deprem bölgesine iki kez giderek o bölgedeki gazetecilerle görüşen KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim de bir konuşma yaparak, depremin yarattığı yıkımı ve gazetecilerin mağduriyetini tüm çıplağıyla anlattı.

Dim, "KGK İstanbul Ofisi, çok anlamlı bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Depremde kaybettiğimiz gazeteciler ile vefat eden meslek duayeni gazetecilerin ortaklaşa anıldığı programa merhum duayenimiz Nezih Demirkent’in kızı Dünya Yayın Grubu Başkanı Didem Demirkent de katıldı ve babasını anlatan çok güzel bir konuşma yaptı. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen başta meclis üyemiz Ahmet Coşkunaydın abimiz olmak üzere tüm katılan duyarlı meslektaşlarımıza çok teşekkür ederim.” dedi.

Duygu dolu anların yaşandığı programa, Didem Demirkent, EGD Başkanı Recep Erçin, EGD eski Başkanı Celal Toprak, KGK Genel Başkan Yardımcısı Kahraman Halisçelik, KGK Yönetim Kurulu üyesi Sertaç Virancık, KGK Meclis üyeleri Hayati Arıgan, Ferhat Yıldırım, Necmi Hatipoğlu, Ahmet Coşkunaydın ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Program sonunda KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim'e teşekkür belgesi sunuldu.

Kaybettiğimiz gazeteciler için duygusal anma
Kaybettiğimiz gazeteciler için duygusal anma
Kaybettiğimiz gazeteciler için duygusal anma