Kaymakam Pişkin öğrencilerle kitap okudu

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, başlattığı, ''Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın'' kampanyası kapsamında öğrencilerle kitap okudu.

  • 471
Kaymakam Pişkin öğrencilerle kitap okudu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tosya Fen Lisesi ziyaretinde okul müdür Ekrem Büyükçağlayan'dan bilgiler alan Kaymakam Deniz Pişkin, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı üzerine sohbet etti.

Kaymakam Pişkin, burada yaptığı konuşmada, kitabın insanı doğru yola yönlendirerek zararlı alışkanlıklardan koruduğunu belirtti.

"Kitap okumak, insanın hayatını düzene sokar, bilgi dağarcığını geliştirir, akıcı konuşmasını sağlar ve düşüncelerini olgunlaştırır" diyen Pişkin, şunları kaydetti:

"Yorgun olduğum zaman kitap okuyarak rahatlarım. Hepinizin bildiği gibi, vücudumuzdaki organlar ne kadar çok çalışırsa o kadar dinç olur. Uzun süre kullanılmadığında ise hantallaşır. Kitap okumak da beyin üzerinde böyle bir etki yapar ve ne kadar çok okursak beyin o kadar çok çalışır. Kitap okuyarak binlerce insanın tecrübelerini paylaşabilirsiniz. Kitap okuyarak medeni ve erdemli bir insan olursunuz."

Pişkin daha sonra Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Demirci ile öğrencilerle bir süre kitap okudu.