KGK Meclis Üyesi Şaban Arslan vefat etti

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Yaygın Medya Meclis Üyesi Şaban Arslan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

  • 1506
KGK Meclis Üyesi Şaban Arslan vefat etti

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Yaygın Medya Meclis Üyesi ve Sabah Gazetesi’nde Yazı İşleri Müdürü görevini yürüten Şaban Arslan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

3 Nisan akşamı gazete binasındaki odasında aniden rahatsızlanan ve kalp krizi geçirdiği anlaşılan Arslan, burada yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla Şişli Etfal Hastanesi’ne kaldırıldı. Arslan doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hastanede vefat etti.

2009 yılında Sabah Gazetesi Haber Müdürlüğü görevine getirilen Arslan, daha sonra da haber koordinatörlüğü görevini yürütmüştü. Son olarak Sabah Gazetesi Yazı İşleri Müdürü görevini yürüten 56 yaşındaki Arslan evli ve 2 çocuk babasıydı.

ŞABAN ARSLAN KİMDİR?

1967 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde doğan Şaban Arslan, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi.

Gazetecilik mesleğine Hürriyet Gazetesi´nde başlayan Arslan, ardından Akşam Gazetesi´nde İstihbarat Şefliği ve Haber Müdürlüğü, Yeni Şafak Gazetesi´nde ise İstihbarat Müdürlüğü yaptı.

Yeni Şafak Gazetesi’ndeki birçok ses getiren habere imza atan Arslan, 2008’de Sabah  Gazetesi Bölge Koordinatörü olarak göreve başlamış, Marmara, Karadeniz, Bursa, Anadolu eklerini hazırlamıştı. Yine aynı yıl içinde Haber Koordinatörlüğü görevine getirilen Arslan, en son olarak Sabah Gazetesi Yazı İşleri Koordinasyondaki, Yazı işleri Müdürlüğü görevi ile birlikte Sabah Avrupa’yı hazırlıyordu. Evli ve 2 çocuk babası olan Arslan’ın yayınlanmış 4 kitabı bulunuyor.