'Kimse teşkilatın üzerinde değildir!'

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanı Şahin, seçim sonrası açıklamada bulunarak, 'Kimse teşkilatın üzerinde değildir!' dedi.

  • 1298
'Kimse teşkilatın üzerinde değildir!'

14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimleri sona erdi. Kastamonu tercihini yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanı Emre Şahin açıklamada bulunarak, "Kimse teşkilatın üzerinde değildir! Alınan oy oranları bunu açık bir şekilde göstermiştir." dedi.

Şahin şöyle devam etti:

"Öncelikle 14 Mayıs 2023 günü yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ülkemize ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum.

Seçim süresi boyunca çalışmalarımıza destek veren tüm dava arkadaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde Milliyetçi Hareket Partisi ülke genelinde seçimden başarıyla çıkmıştır.

Kastamonu özelinde yaşadığımız bu olumsuzluktan dolayı Kastamonu İl Başkanlığı olarak sandık sandık sonuçları değerlendirmiş olup eksikliklerimiz, hatalarımız teşkilatımız tarafından masaya yatırılmıştır.

Kastamonu İl Başkanlığı olarak görevlendirildiğimiz gün itibari ile çok kısa bir süre içerisinde teşkilat içi yapılanmalarımız ve hemen akabinde Türkiye tarihinin en önemli seçimi olan 14 Mayıs seçimlerine girilmiştir. İl başkanlığı olarak bu kısa süre zarfı içerisinde 19 ilçe teşkilat yapılanmalarımız gerçekleştirilmiş, seçim programlarımız, saha çalışmalarımızın bir an evvel  sağlıklı bir çalışma ile sağlanabilmesi için çalışmalar kaydedilmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu il ve ilçe teşkilatları gece-gündüz saha çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Özellikle yerelde güçlü olduğumuz belediyelerimizin bölgesinde aldığımız sonuçlar enine boyuna incelenmektedir.

Burada birilerini hedef göstermek teşkilat içi değerlendirilmesi gereken konudur. Kimsenin bunu yapmaya, teşkilatımızı yıpratmaya hakkı ve haddi yoktur. Sandıklardan gelen sonuçlar önceki seçimlerden bu zamana kadar nerelerde hata olduğunu gün yüzüne çıkarmıştır.

Kendini kaf dağlarında görenler biz değil, ben diyenlerin partimize verdiği  zararlar ortadadır. Bunlar yeri zamanı geldiğinde teşkilat içi gerçekleşecek toplantılarımızda ve kongrelerimizde masaya yatırılması gereken konulardır.

Sosyal medya hesapları üzerinden değerlendirmelerin partimize bir faydası olmadığı aşikardır.

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanlığı olarak seçim çalışmalarımız ilk günden son güne kadar Cumhur İttifakı çerçevesinde gerçekleşmiştir. Saha çalışmalarımızda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilebilmesi için mücadele verilmiştir.

Şu an itibari ile seçim henüz bitmemiş ve 28 mayıs tarihinde gerçekleşecek seçim için hazırlık ve planlamalarımız devam etmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak amacımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Mayıs tarihinde gerçekleşecek seçimlerde tekrar seçilmesini sağlamaktır.

28 Mayıs seçimlerinin ardından Kastamonu özelindeki oy kayıplarımızın nedenleri ve etkileri enine boyuna değerlendirilecektir.

Şunu kimse unutmamalıdır; Kimse tteşkilatın üzerinde değildir! Alınan oy oranları bunu açık bir şekilde göstermiştir. Hepimizin şapkayı önüne koyup değerlendirmeyi yapması gerekmektedir.

Gece-gündüz çalışıp 2024 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ni Kastamonu ve ilçelerinde gereken ne ise yapıp başarıya ulaştırmak boynumuzun borcudur."