Klasik Otomobilciler Ankara'da

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği(İKOD) üyeleri, Ankara'da, Ankara Klasik Otomobilciler Klubü (AKOK) üyeleri ile bir araya geldi.

  • 735
Klasik Otomobilciler Ankara'da
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KLASİK OTOMOBİLCİLER ANKARA’DA

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği(İKOD) üyeleri, Ankara’da, Ankara Klasik Otomobilciler Klubü (AKOK) üyeleri ile bir araya geldi. 
İKOD ve AKOK üyeleri Armada Alışveriş Merkezi önünde buluştular. Burada klasik otomobil sahipleri arabalarını alışveriş merkezine gelen vatandaşların beğenisine sundular. İKOD Başkanı Serkan Okay, araçların sahipleri değil emanetçileri olduklarını söyleyerek, “Bu araçların bir döneme damgasını vurmuş bu tarihi değerlerin geleceğe taşınması adına mücadele veriyoruz” ifadelerini kullandı.
Ünlü oyuncu Rasim Öztekin, kendileri için arabaların nostaljik değeri olduğunu belirterek, “Küba’ya gittikten sonra mütevazi olarak klasik araba aldım” dedi.
Öztekin, bir senedir 1963 model Chevrolet İmpala marka aracın sahibi olduğunu kaydederek, organizasyona da sosyal aktivite olarak katıldığını ifade etti. Öztekin, ”Gezerken hem arabanızı denemiş oluyorsunuz, hem de beraber olmuş oluyorsunuz” şeklinde konuştu.
Daha sonra klasik otomobilciler derneğinin buluşma noktasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin geldi. Buradan Tekin'i alan klasik otomobilciler CHP Genel Merkezi’ne hareket ettiler.
Burada klasik otomobilcilerle görüşen Tekin, klasik otomobillere binerek sahiplerinden bilgi aldı.