Köy okullarına yardım için kollar sıvandı

Küre ve İnebolu'daki köy okullarında eğitim gören minik öğrencilere giysi, bot ve çeşitli yardımlar için kampanya başlatıldı.

  • 2290
Köy okullarına yardım için kollar sıvandı

İhlas Haber Ajansı İnebolu Temsilcisi, İnebolu Postası Gazetesi Muhabiri ve Küre Bülten Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi Muhammed Kömeçoğlu, ihtiyaç sahibi ve ulaşım imkanları kısıtlı olan öğrenciler için "Küçük Bedenler Üşümesin" kampanyası çerçevesinde "Sıcak bir çift ayak, gelecek dolu bir hayat" sloganı ile köy okullarının umudu olmaya devam ediyor.

Her yıl geleneksel hale gelen kampanyada Küre ve İnebolu ilçelerindeki köy okullarına ve ilçe merkezlerinde bulunan öğrencilere bot ve mont yardım kampanyası için bu yılda ilk adım atıldı.

Çalışma hakkında açıklamalarda bulunan Gazeteci Muhammed Kömeçoğlu, her projede "Yüreğimiz Kastamonu" sloganıyla aralıksız çalıştıklarını söyledi.

"Kış geldi, kardeşlerimiz üşümesin"

Kömeçoğlu, "İlk projemize köy okullarına kırtasiye yardımı ile başladık. Bu güzel projeye adım attığımız için çok mutluyuz. Küre Bülten ailesi olarak, 'Kış geldi kardeşlerimiz üşümesin' adı altında bir kampanya başlattık. Bu güzel projeye Kastamonu merkezinden ilçelerinden birçok duyarlı vatandaşımız destek veriyor. Topladığımız ihtiyaçları en kısa süre de ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Duyarlı olan Kastamonu halkına duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz. Unutmayalım ki her eğitimli birey ülkemizin geleceğinde önemli rol oynayacak, genç kardeşlerine ışık tutacak ve sahip çıkacaktır." dedi.

"Yardımları kargo ile de gönderebilirler"

Gazeteci Kömeçoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başlattığımız kampanyamıza 0542 258 41 06 Küre Bülten ihbar hattından irtibata geçerek destek verebilirsiniz. Başlattığımız bu projemizde hesaba ödeme alınmıyor. Sadece vatandaşlarımızın gönlünden kopan bot veya montu bizlere kargo ile ulaştırması yetiyor." dedi.