Kuyu Kebabı Makedon televizyonlarında

Makedonya televizyonlarına belgesel programlar yapan Makedon ekip, Azdavay ilçesi Derelitekke köyünde kuyu kebabını konu alan program yaptı.

  • 1391
Kuyu Kebabı Makedon televizyonlarında
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Belgesel ekibi Derelitekke köyünde yapılan yöresel kuyu kebabının kuzuların kesimi hazırlanması, kuyuya atılması ve çıkartılarak servis yapılmasını çekti.

Belgesel ekibinin internette köylerinde çıkartılan kuyu kebabını konu alan bir videoya rastladıktan sonra Azdavay Belediyesi ile irtibat kurarak kendilerine ulaştığını belirten Derelitekke Köyü Muhtarı Mehmet Emin Demirci, ”Makedon ekip bana ulaşıp köyümüzde yapılan kuyu kebabı hakkında program yapmak istediklerini belirttiler Bende memnuniyetle kabul ettim ve kendilerini köyümüze davet ettim. Asırlardır köyümüzde yapılan kuyu kebabının yurt dışında tanıtımının yapılmasından dolayı çok mutluyum. Gelen ekip kuzuların kesim anından servise hazırlanmasına kadar tüm aşamaları çekti. Kuyulara atarak pişirdiğimiz 32 tane kuzuyu köylülerimiz ve misafirlerimizle beraber yöresel davul zurna ekibinin gösterileri eşliğinde yedik Şenlik havasında geçen çekimlerden sonra Makedon ekip bize teşekkür ederek köyümüzden ayrıldı” dedi.