Lineer armatür modelleri

Lineer lamba farklı ortamlar için kesinlikle akıllıca bir seçimdir.

  • 348
Lineer armatür modelleri

Lineer armatürler eski modellerine göre daha fazla ışık verimliliğine, daha iyi ışık şarjına ve daha az enerji tüketimine sahip şık ve modern aydınlatma ekipmanları arasında yer alıyor. Geçmişte bu ışıkların kullanımı genellikle resmi ofislerde veya mağazalarda sınırlıyken, günümüzün modern dünyasında aydınlatmanın mekanda güzellik yaratmadaki önemi nedeniyle restoran, kafe, otel lobileri, sanat stüdyoları ve başka yerler popüler hale geldi artık sadece birkaç yerle sınırlı değil. Lineer lamba farklı ortamlar için kesinlikle akıllıca bir seçimdir, çünkü arka arkaya birkaç ışık veya lamba kullanmak yerine, uzunluğu uzun olan bu lambayı kullanarak sıra veya optik bir çizgi oluşturma hedefinize ulaşabilirsiniz. Bu lamba hem iç hem de dış aydınlatma için kullanılabilir. Kendilerine iyi bir aydınlatma oluşturmak için bu lambayı kullanabileceğiniz mekanlar arasında şunlar sayılabilir:

• Konferans ve toplantı odaları

• Konutlar

• Departmanlar ve şirketler

• Uzun odalar ve koridorlar

• Restoran ve kafe

• Dolapların altında

• WC

• Mağazalar

• Güzellik Salonları

Sıva üstü lineer aydınlatma

Asma tavanda kesim ve oluk açmanın mümkün olmadığı, ayrıca tavanın asma sistemlerini kullanacak kadar yüksek olmadığı durumlarda yüzeye monte lineer aydınlatmaların kullanılması uygun bir çözümdür. İstediğiniz mekanın aydınlatma sistemini değiştirmeyi planlıyorsanız ve tavan ve duvarları değiştiremiyorsanız cephe lineer lambasını kullanarak aydınlatma sisteminizi güncelleyin. Ortam için doğru lineer lambayı seçerken kurulum türüne, ışığın rengine, optik şarjına, ömrüne, lambanın içine nem ve toz girmemesine dikkat etmelisiniz.

Sıva altı lineer aydınlatma

Gömülü lineer aydınlatma ışık, tavan veya duvar gibi bir yüzeydeki içi boş bir açıklığa monte edilir. Bu tip doğrusal LED, bir mekanın tavanı ve duvar yüzeyleriyle kusursuz bir şekilde karışan ve mekanın dokusunun bir parçası haline gelen temiz ve görünmez çizgiler veya ışık formları oluşturmak için kullanılabilir. Gömme aydınlatmanın güçlü bir etkisi vardır ve sıklıkla dönüşür ve bir alana katkıda bulunur. Çağdaş mimari tasarımda şaşırtıcı bir faktör olarak. İş yerlerinde giderek daha popüler hale gelen gömme lineer aydınlatma, dikkatli bir tasarım gerektirir.

Sarkıt lineer aydınlatma

Asma lineer lamba, aydınlatma sistemi açısından onlardan hiçbir farkı olmayan yüzey lineer lamba türlerinden biridir. Ama onun uygulaması farklıdır. Yani tavanın kısa olduğu durumlarda tavan aydınlatmaları takılır; Ancak asılı lineer ışıklar yüksek tavanlı yerler için uygundur. Çünkü tavanı yüksek olan yerlerde asma lineer lamba kullanılarak ışık kaynağı ile zemin arasındaki mesafe azaltılabilir ve bu sayede daha iyi bir aydınlatma elde edilebilir.

Sarkıt lambalar kullanılarak toplantı salonları, hac yerleri ve diğer yüksek tavanlı mekanların aydınlatılmasında kullanılacak aydınlatma kaynaklarının sayısı azaltılır. Sonuç olarak elektrik tüketimi büyük ölçüde azalacaktır. Ayrıca sarkıt lambalar kolaylıkla açılıp başka bir yere monte edilebilmektedir.

Lineer armatür avantajları

Kuşkusuz, özel şekli nedeniyle çizgi lamba, iç mekan aydınlatmasında birçok avantaja sahiptir ve mimari ve dekorasyon tasarımcılarının ellerini, çeşitli mekan ve ortamlarda çekici ışık öğeleri oluşturma konusunda özgür bırakır. Aşağıda en somut avantajların bazılarından bahsediyoruz.

• Tavandan başlayıp köşelerden geçerek duvarlara kadar devam eden bir ışık yaratmak bu lambanın diğer tavan lambası türlerinde bulamayacağınız en önemli özelliklerinden biridir.

• Bu lambanın güzel yanı, onu kullanarak ışığın ulaşmadığı alanda daha az yer bulmanızdır.

• Bu lambayı kullanarak çizgilerden ilham alan farklı aydınlatma modelleri yaratabilirsiniz. Paralel çizgiler, zikzaklar, çarpılar, eğriler vb. gibi şekiller dahil.

• Işığı eşit şekilde yayar.

• Işığı göz kamaştırmaz ve gözleri yakmaz.

Yazar: Tekwat

Tanıtım yazısıdır.