Mehmet Akif'in vaaz verdiği tarihi Nasrullah Meydanı boş kaldı

İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un verdiği vaaz ile Kurtuluş Savaşının fitilinin ateşlendiği tarihi Nasrullah Meydanı, koronavirüs salgını nedeniyle boş kaldı.

  • 999
Mehmet Akif'in vaaz verdiği tarihi Nasrullah Meydanı boş kaldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un verdiği vaaz ile Kurtuluş Savaşının fitilinin ateşlendiği tarihi Nasrullah Meydanı, koronavirüs salgını nedeniyle boş kaldı. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Cumhuriyet Meydanında kimse bulunmuyor.

Çin’den tüm Dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle vatandaşlar evlerinde kalmaya devam ediyor. Türkiye ve dünyada koronavirüsün hızla yayılmasıyla önlemler en üst seviyeye çıkarken, yetkililer tarafından da vatandaşlara evden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuluyor. Alınan önlemler kapsamında vatandaşlar dışarıya çıkmamaya özen gösterirken, cadde ve sokaklar da sessizliğe büründü.

Kastamonu’nun en yoğun ve ziyareti alan yerlerinden Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un verdiği vaaz ile Kurtuluş Savaşının fitilinin ateşlendiği tarihi Nasrullah Meydanı ile Şehit Şerife Bacı ve Atatürk Anıtının bulunduğu Cumhuriyet Meydanları boş kaldı. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı tarihi Nasrullah Meydanı ile Cumhuriyet Meydanlarını koronavirüs salgını nedeniyle kimse ziyaret etmiyor.