Meslek liselerinde inovasyon kampı başladı

Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerindeki meslek liselerine yönelik KUZKA ile İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen e-challenge inovasyon kampları başladı.

  • 3441
Meslek liselerinde inovasyon kampı başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerindeki meslek liselerine yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile TR82 Bölgesi İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen e-challenge inovasyon kampları başladı.

“Dijital Tarım Teknolojileri” temasıyla Çankırı’dan başlayan inovasyon kampı, “İklim Değişikliği” temasıyla Kastamonu’da, “Denizlerde Sıfır Atık” temasıyla da Sinop’ta gerçekleştirilecek.

Kadınların ve Gençlerin İşgücü Potansiyelinin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı kapsamında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde meslek liselerine yönelik düzenlenen Dijital Tarım Teknolojileri temalı e-challenge inovasyon kampı başladı. Genç Başarı Vakfı tarafından verilen Dijital Tarım Teknolojileri temalı e-challenge inovasyon kampına, Çankırı’daki meslek liselerinde eğitim gören 60 öğrenci katılıyor.

Mesleki girişimcilik yetkinlikleri artırılacak

Girişimcilik ve inovasyon kamplarında, TR82 Bölgesi’nde öne çıkan sektörlere yönelik mesleki eğitim veren okullarda öğrenim gören başarılı ve girişimcilik potansiyeline sahip gençlerin tasarım odaklı düşünme, yaratıcılık, takım çalışması, iletişim ve girişimcilik yetkinliklerinin artırılması hedefleniyor. Bu amaçla girişimcilik kamplarında başarılı olan öğrenciler, alanlarında düzenlenecek yarışmalara ve organizasyonlara katılım konusunda uygun şartlar oluştuğu takdirde KUZKA tarafından destek sağlanacak.

Program tanıtımı ve sorun paylaşımı oturumları, sorun analizi, çözüm aşaması, fikir üretimi çalışmaları ve iş modeli kanvası eğitimi ile başlayan “Dijital Tarım Teknolojileri” e-challenge inovasyon kampı, iş modeli hazırlama, sunum hazırlama ve jüri değerlendirme oturumları ile tamamlanmış olacak.

İnovasyon kampı Kastamonu ve Sinop’la devam edecek

Çankırı’nın ardından inovasyon kampı etkinlikleri 30 Kasım ve 1-2 Aralık tarihleri arasında “İklim Değişikliği” temasıyla Kastamonu’da, 2-3-4 Aralık tarihleri arasında ise “Denizlerde Sıfır Atık” temasıyla Sinop’ta devam etmesi planlanıyor.