MHP, Taşköprü Belediye başkan adayını tanıttı

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanlığı (MHP), Taşköprü Belediye Başkan Adayı Abdullah Çatal için tanıtım toplantısı düzenledi.

  • 689
MHP, Taşköprü Belediye başkan adayını tanıttı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen basın toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Programda ilk olarak MHP Taşköprü İlçe Başkanı İsmail Berber konuştu. Berber konuşmasında Taşköprü Belediye Başkan adayı Abdullah Çatal için Taşköprülülerin desteğini istedi. Kendir konusunda Taşköprü’den ciddi anlamda bir sesin yükselmesi gerektiğini belirten MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, “Önceki dönem Belediye Başkan Adayımız Hayati Hamzaoğlu’nun sosyal medyada bir ikaz mesajından sonra Kastamonu'da kendirle ilgili bir ses yükselmeye başladı. O sesin Taşköprü’den de çok yüksek bir şekilde çıkması lazım” dedi.

Kendir konusunda değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Aydın, “Bu topraklarda 15 asırdır kendir ekilip üretiliyordu. 15 asırdır. Bu havzanın olması lazım. Sümerbank bizdeydi, SEKA bizdeydi bunlar durduk yere mi oldu. Şimdi Vezirköprü’yü merkez olarak kabul ediyorlar. Kendirin aynı zaman da bizim hiç kullanmadığımız tohumlu bir üst kısmı vardır. Bu kısım endüstriyel bir üründür ve ciddi anlamda kullanılıyor. Sadece çubuğundan, ipliğinden yararlanmıyoruz. Kendir konusunda Taşköprü’den ciddi anlamda bir sesin yükselmesi lazım. Hop arkadaş nereye gidiyorsunuz biz buradayız dememiz lazım. Sivil toplumla, bütün Taşköprü halkıyla ayağa kalkmamız lazım ki öyle dikkate alınabilelim. Lütfen bu konuda cesaretinizi kaybetmeyin” cümlelerini kullandı.