Minik Beste'den Türkiye Üçüncülüğü

Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Doğu Müsabakaları sona erdi.

  • 1940
Minik Beste'den Türkiye Üçüncülüğü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Doğu Müsabakaları 05-08 Eylül tarihleri arasında Sivas'ta yapıldı.

Müsabakaya ilimizin yanısıra; Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van ve Yozgat illerinden sporcular katıldı.

İlimiz antrenörleri İsmail Arıkan, Murat Şengül ve Numan Haçat eşliğinde şampiyonaya katılan sporcularımızdan 50 kg.'de yarışan minik sporcumuz Beste Değer bronz madalya kazanarak Türkiye üçüncüsü oldu.

Taekwondo İl Temsilcisi İsmail Arıkan ile antrenörler Murat Şengül ve Numan Haçat; “Alt yapı olarak tabir ettiğimiz minik sporcularımızın bir çoğu ilk defa müsabakaya çıktılar. Buna rağmen gösterdikleri performans yüksekti. Bir çoğu 2-3 maç aldı ve madalya maçında kaybeden oldu. Türkiye üçüncüsü olan minik sporcumuz Beste Değer'i kutluyoruz. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak'a Gün Medya Grubu Onursal Başkanı İş Adamı Cengiz Aygün'e, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'na, Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt'a, Özel İdare Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan'a çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Minik sporcumuz Beste Değer ve antrenörü İsmail Arıkan'ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.