O ilçe de doğal gaza kavuşuyor

Kastamonu'nun o ilçesi de doğal gaza kavuşuyor. Altyapı çalışmaları başladı.

  • 4445
O ilçe de doğal gaza kavuşuyor

Kastamonu’da yaşanan sel felaketinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğal gaz sözü verdiği ilçeler arasında bulunan Azdavay'da, doğal gaz altyapı çalışmaları başlatıldı.

Azdavay Belediye Başkanı Cevat Taşkan, Azdavay’ın doğal gaz çalışmasıyla birlikte birçok hizmeti de beraberinde alacağını söyledi.

Batı Karadeniz’de 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel afetinin ardından bölgeyi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlardan gelen talep üzerine selden etkilenen ilçelere doğal gaz bağlanacağı sözünü vermişti. Kastamonu’nun Abana, Bozkurt, İnebolu, Küre ve Cide ilçeleri yapılan çalışmalar ile doğal gaza kavuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz verdiği Azdavay ilçesinde de doğal gaz çalışmaları başlatıldı. 11 Ağustos 2021, 27 Haziran 2022 ve 4 Haziran 2023 tarihlerindeki sel afetinden etkilenen Azdavay ilçesine doğal gaz boruları tırlarla getirildi. Yakın bir zamanda Azdavay Belediyesinin de destekleriyle ilçede hat açma çalışmalarının başlayacağı belirtildi. Çalışmaların tamamlanması ile yıl sonuna kadar ilçedeki evlere doğal gaz verilmesi hedefleniyor.

"Azdavay’a doğal gazın daha çabuk yapılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz"

Doğal gazın ilçeye gelecek olmasından dolayı büyük sevinç yaşadıklarını belirten Azdavay Belediye Başkanı Cevat Taşkan, "Geçmiş yıllarda Azdavay 3 sefer sel felaketi yaşadı. Büyük bir hasar oluştu. Ama bu kötü günleri geride bıraktık ve birçok yaramızı sararak yeniden ilçemizi ayağa kaldırdık. Şimdi sıra doğal gaz çalışmalarına geldi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği sözle birlikte doğal gazın altyapısının yapılması üzerine ilçemizde çalışmalar başladı. Azdavay Belediyesi olarak bizler de bu çalışmalara onayı verdik. Doğal gaz altyapısının yapımına başlanacak. Bu süreci de hızlandırmak için Azdavay Belediyesi olarak elimizden gelen imkanlarla ve ekipmanlarla gayret edeceğiz. İlçe halkımızın refaha kavuşması için doğal gazın ilçemize gelmesini istiyoruz. Bu yüzden doğal gazın yapım çalışmalarını yapan firmanın genel müdürüyle de görüşeceğiz. Önümüzdeki günlerde genel müdürü ziyaret ederek, Azdavay’a doğal gazın daha çabuk yapılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. En kısa sürede ilçemiz refaha ve doğal gaza kavuşacaktır. Azdavay, doğal gaz çalışmasıyla birlikte birçok hizmeti de almış olacak. İlçemizde içme suyu şebekesi komple yenilenecek, altyapımız yenilenecek, taşkın koruma duvarları yeniden gözden geçirilerek, günümüz şartlarına uygun hale getirilecek. Daha önce yaşadığımız sel felaketlerini bir daha yaşamamak için taşkın korum duvarlarını yenileyeceğiz. Üç yıllık süreçte bunu inşallah tamamlayacağız. Seçimlerden önce beton fabrikası sözümüz vardı, göreve gelmemizle birlikte beton fabrikasının kurulumuna başlandı. Bir hafta içerisinde çalışır duruma getirilmiş olmasını bekliyoruz." dedi.