Öğrenciler, biriktirdikleri harçlıkları Mehmetçiğe gönderdi

Kastamonu'nun Daday ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TSK'nın Afrin'de gerçekleştirdiği operasyon için hatim indirip Cuma namazı sonrasında dua ettiler. Ayrıca öğrenciler, biriktirdiği harçlıkları Mehmetçiğe ulaştırılmak üzere bankaya teslim etti.

  • 683
Öğrenciler, biriktirdikleri harçlıkları Mehmetçiğe gönderdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatında Mehmetçik bölgede huzur ve güvenin sağlanması için mücadeleye devam ederken, ülke genelinde harekata desteklerde sürüyor.

Bu kapsamda Daday’da Mehmetçik için eller semaya açıldı. Daday Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL) öğrenci ve öğretmenlerden oluşan bir grup, okulun önünde toplanarak operasyona ve Mehmetçiğe destek verdi.

Daha önce Afrin şehrinde Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Türk askerleri ve şehit olan tüm askerler için Kur’an-ı Kerim okuyarak hatim eden öğrenciler, ardından hatim duası ettiler. Daha sonra öğrenciler, kendi harçlıkları ile topladıkları yardımları Afrin’de operasyonda görevli Mehmetçiklere ulaştırmak için bankaya gittiler. Programda hatim duasını ilçe müftüsü İsmail Çakır yaparken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Demir ve okul idaresi de hazır bulundu.

Daday Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Deniz Emirsatı, Daday Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Operasyonu için hatim indirerek duasını yaptıklarını söyledi.

Emirsatı, “Öğrencilerimizin harçlıklarından toplanan paralarda, Mehmetçiklerimize ulaştırılmak üzere bankaya yatırıldı” dedi.