Öğrencilere çanta dağıtıldı

Araç ilçesinde Belediye Başkanlığı'nın katkılarıyla 1. sınıf öğrencilerine çanta dağıtıldı.

  • 1913
Öğrencilere çanta dağıtıldı

Araç Belediye Başkanlığı'nın katkılarıyla 2022-2023 eğitim-öğretim yılında Araç'taki 1. sınıf öğrencilerine çanta, defter, kuru boya kalemi, kalemlik dağıtıldı.

Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak bizlerin görevidir. Ekonomik sıkıntılar içerisinde olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Bizlerde hem ailelerimizin sırtına binen mali yükü azaltmak, hem de kıymetli öğrencilerimizi sevindirebilmek adına hazırlamış olduğumuz kırtasiye hediyesini sizlere takdim ediyorum. Bu vesile ile kıymetli öğrencilerimize başarılar diliyor, değerli velilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum." mesajı ile hazırlanmış olan hediyelerin dağıtımını gerçekleştirdi.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı kutlandı

2022-2023 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla çelenk sunma ve kutlama programı düzenlendi.

Program kapsamında Hükümet Konağı önünde Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenginin sunulmasının ardından, Şehit Ünsal Aksoy Borsa İstanbul YBO önünde kutlama programı gerçekleştirildi.

Programa Araç Kaymakamı Emin Cevat Tutar, Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, Garnizon Komutanı Şükrü Adlım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Aydın, okul müdürleri, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Aydın’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlayan program, Kaymakam Emin Cevat Tutar’ın konuşmaları, şiirlerin okunması, Araç Belediyesi Halk Oyunları gösterisi ile devam etti.

8. sınıf öğrencileri tarafından 1. sınıf öğrencilerine hoş geldin çiçeğinin sunulmasının ardından, Araç Kaymakamı Tutar’ın ders zilini çalmasıyla program sona erdi.

Program sonrasında yeni hizmete giren müzik odasının açılışı yapılırken, protokol tarafından sınıf gezileri yapıldı.